warning: Creating default object from empty value in /var/www/vhost/warsawchess.pl/modules/taxonomy/taxonomy.pages.inc on line 33.

rozwój dziecka

zabawki
Autor: regan76
Źródło: http://www.flickr.com
Rozwój dziecka jest jednym z najważniejszych faz życia od momentu narodzin. Aby dziecko właściwie się kształtowało oprócz zbilansowanej diety jak i koniecznych witamin wartościowa jest rozrywka czyli inaczej ujmując zabawa. Zatem poczynając już od wieku niemowlęcego rodzice dobierali tak zabawki, żeby pozytywnie wpływały na dziecko. Znane będzie, że w pierwszych chwilach życia dziecko do rozrywki używa jedynie gryzaczków czy wiszących nad łóżeczkiem ruchomych ozdób.
Lego Super Heroes
Autor: Redazione Fuorigio.co
Źródło: http://www.flickr.com
Superbohaterowie to postacie lubiane przez każde dziecko, które nigdy się nie starzeją. Komiksami z serii Marvel zachwycają się maluchy w każdym kraju już od wielu lat i nie zapowiada się na to, by ich popularność miała w bliskim czasie w jakiś sposób się zmniejszyć. Trend ten wykorzystała kultowa marka Lego i puściła na rynek serię lego super heroes, która tematyką nawiązuje do postaci tych komiksów - na przykład grupy Avengers. Dodatkowo, zestawy lego super heroes odnoszą się też do innych lubianych postaci. Dziecko może wybierać pomiędzy Batmanem, a jego odwiecznym wrogiem, Jokerem. Asortyment jest dosyć szeroki.
Zestawy Lego z serii Super Heroes są doskonałą zabawką.
zabawka z klocków Lego
Autor: Fun Toy Den
Źródło: http://www.flickr.com
Nasze pociechy spędzają na zabawie bardzo dużo czasu. Na początku każde dziecko wymaga dużo uwagi i naszego zaangażowania w zabawę. Z czasem, gdy maluchy dorosną, należy zachęcać je do samodzielnej zabawy. Należy zadbać o to, aby przedmioty, którymi dzieci się bawią, były jak najlepiej dobrane. Poza podstawową funkcją zabawową mają one jeszcze dodatkowe znaczenie. Zabawki odgrywają bardzo ważną rolę w kształtowaniu zdolności motorycznych, a także kształtowaniu osobowości dziecka. Za ich pomocą nasze maluchy poznają otaczający je świat.
Syndicate content