warning: Creating default object from empty value in /var/www/vhost/warsawchess.pl/modules/taxonomy/taxonomy.pages.inc on line 33.

czas

wakacje ustronie morskie
Autor: Anne Worner
Źródło: http://www.flickr.com
Lato to taki sezon w roku, gdy mnóstwo ludzi zaczyna czas wolny. Większość z nich właśnie wtedy wybiera najdłuższe w roku urlopy, by móc spędzić czas z bliskimi albo przyjaciółmi, z dala od hałasu wielkich miast.
harcerze
Autor: Leslie Science & Nature Center
Źródło: http://www.flickr.com
Obecnie istnieje mnóstwo organizacji, do których młodzi ludzie mogą się przyłączyć, jednym z widoczniej działających jest harcerstwo. Harcerze robią sporo ciekawych wydarzeń (Andrzejki, Mikołaj), wiele akcji społecznych (akcja „Znicz” i wiele wyjazdów – obozów i biwaków. Kto był chociaż na jednym z takich wyjazdów wie, że są to obozy niepowtarzalne i trzeba skorzystać z okazji i się wybrać.
pocztówki
Już wkrótce święta, dlatego warto między innymi pomyśleć o spędzeniu czasu ze swoimi bliskimi. Mamy to szczęście, jeżeli możemy razem z innymi zasiąść do stołu, wymienić poglądy, opowiedzieć o swoim codziennym życiu i najważniejszych wydarzeniach. Nie zawsze natomiast taka możliwość, żeby się wspólnie spotkać jest. W takim wypadku, tak czy inaczej warto pamiętać o najbliższych, chociażby wysyłając im kartki pocztowe. Aktualnie tego rodzaju zwyczaj jest coraz mniej popularny, ponieważ wolimy zatelefonować, przesłać smsa lub porozmawiać przez komunikator internetowy. Każdy sposób jest rzecz jasna dobry, jeżeli dzięki temu podtrzymujemy pozytywne relacje z najbliższymi. Jednak tradycyjne sposoby, tak jak wymienione wyżej wysyłanie pocztówek ma swój urok, którego ani sms, ani nawet wideo rozmowa nie zastąpi.
przejażdzka rowerowa
Autor: Mike Gifford
Źródło: http://www.flickr.com
Jeszcze kilka lat temu Polacy preferowali spędzać wolny czas przed ekranem telewizora. Na chwilę obecną wiemy już, że taka bezczynność negatywnie odbija się na naszej kondycji zdrowotnej. To właśnie dlatego zaczynamy się troszczyć o to, aby w naszym życiu obecny był już ruch. Ogromną popularnością cieszy się na chwilę obecną jazda na rowerze, która codziennie zyskuje kolejnych miłośników.

Pasja – jak je wyszukać?

Submitted by admin on Mon, 01/04/2016 - 11:04

hobby
Autor: iStock
Źródło: iStock
Wolny czas – chyba każdy z pewnością lubi go mieć. Jednak nie zawsze w nadmiarze. Reguła jest z reguły taka, że kiedy nazbyt często nie mamy żadnych obowiązków, to zaczynamy swój czas zwyczajnie marnować. Tracimy go na bzdury, wykorzystujemy do mało konstruktywnych rzeczy, niekiedy sami później nie jesteśmy w stanie powiedzieć, co właściwie robiliśmy. Tymczasem, kiedy mamy go znacznie mniej, to staramy się wykorzystać każdą wolną chwilę.
puzzle
Źródło: flickr.com
Dzisiaj ludzie nie mają zbyt wiele czasu dla siebie. Multum rzeczy wykonują w pędzie i czasami zapominają o tym, że należałoby sprawić sobie chwilę relaksu. Jest to zwłaszcza uciążliwe dla rodzin, ponieważ nie tworzy się stabilnej i mocnej więzi. Z tego względu powinno się zwrócić uwagę na to, w jaki sposób spędzamy czas z dziećmi i jak wpływamy na rozwój ich świadomości.

Odpowiedni moment na wyjście do kina

Submitted by admin on Thu, 06/11/2015 - 11:46

pokazy firmowe na trampolinach
Autor: Dave Herholz
Źródło: http://www.flickr.com
Lato to najlepsza pora na to, aby nadgonić wszystkie zaległości kulturalne. Pomyślmy o tym, kiedy ostatnim razem byliśmy chociaż w kinie, operze, teatrze albo operetce. Dawno temu, nieprawdaż?
niemowlak
Autor: Donnie Ray Jones
Źródło: http://www.flickr.com
Okres gdy maleństwo rozpoczyna ząbkować ma szansę przejść bez problemu, mimo wszystko w większości sytuacji okazuje się on bardzo odczuwalny zarówno dla samego dziecka, jak i dla jego rodziców. Przez to właśnie starają się oni poszukiwać sposobów, które dadzą ulgę w cierpieniu, a najczęściej decydują się na zakup odpowiednich gryzaków. Tego rodzaju produktów na rynku jest wiele i nie wszystkie okazują się tak samo skuteczne, nie mniej sporo opiekunów decyduje się na gryzaki Tommee Tippee.
lego
Autor: Brian Neudorff
Źródło: http://www.flickr.com
Wszyscy w dzieciństwie marzyliśmy o klockach lego. O możliwości ich układania a później walki czy to z wrogimi wojskami, czy np. z potworami ziejącymi ogniem. Fantazja przy lego jest niezmiernie pobudzona. Każdy miał ochotę zostać piratem, ale po chwili każdy chciał zostać wspaniałym magiem. Wszystko było zależne od tego, jaką opowieść chcielibyśmy pokazać. Obecnie marka lego wzięła pod uwagę również o to, żeby małe dzieciaki również mogły dobrze bawić. Zostały stworzone klocki duplo, które są idealne dla dzieci do pięciu lat. Tego typu zestaw lego duplo okaże się idealnym podarkiem urodzinowym.
urodziny
Autor: Vijay
Źródło: http://www.flickr.com
W sytuacji, kiedy mamy zamiar uczynić imprezę urodzinową naszego dziecka dniem naprawdę wyjątkowym, powinniśmy dobrze zaplanować ten czas, który chcemy razem ze sobą spędzić.
Syndicate content