Category:

Jakim sposobem zorganizować biwak?

Co to znaczy „dobry obóz”? Czy dobry biwak, to taki, na którym była doskonała atmosfera, czy taki, który był doskonale wykorzystany czasowo (przykładowo na prowadzenie zajęć)? A może dobry obóz, to ten, na który pojechało wielu harcerzy? A czy w takim wypadku biwak, na którym było 8 osób jest zły? Wszyscy znamy reguły dobrej zbiórki.
Posted On :

Jak najodpowiedniej przygotować się do obozu harcerskiego

Harcerstwo to ruch ludzi, którzy działają ze sobą w służbie ważnym ideom. Dzięki uczestniczeniu w harcerstwie dzieci zyskują naprawdę dużo. Głównie zyskują nowych przyjaciół i potrafią się zintegrować. Harcerstwo uczy pomagania innym ludziom, stawania się odpowiedzialnym i pozbywania się lęków. Każdy podopieczny jest odpowiedzialny, dodatkowo naprawdę punktualny. W czasie obozów poznaje przyrodę i obcuje z nią. Harcerstwo to także świetna przygoda i wspomnienia, które pozostaną na zawsze.
Posted On :
Category:

Gadżety, jakie warto dać dziecku, podczas gdy wysyła się je na obóz.

Każdy rodzic, jaki wyśle dziecko na pierwsze wakacje pozostaje tym wyjątkowo zestresowany. To przecież pierwsze długie rozłączenie z pociechą. Nade wszystko rodzic powinien pozostawać przekonany, iż jego dziecko będzie na to gotowe. W innym przypadku nawet lepiej, aby nie decydował się go posłać na te wakacje. Dobrze będzie też podkreślić, że trzeba naprawdę dostosować typ wyjazdu do zdolności dziecka.
Posted On :