Tag: góry

góry

Jakim sposobem przyszykować się na sezon zimowy?

Zima to przez wielu szczególnie znienawidzony okres. Związane jest to z niskimi temperaturami i wszechobecnym śniegiem, jaki utrudnia poruszanie się. Dla zwolenników białego szaleństwa okres zimowy jest natomiast szczególnie wyczekiwanym okresem w ciągu roku. Trzeba jednakże ze sporym wyprzedzeniem właściwie się do zimy przygotować. W jaki sposób?

Read more

Odzież the North Face to obowiązkowy ubiór każdego podróżnika, z kolei menażka prawdopodobnie będzie niezbędna w czasie kilkudniowej wyprawy w góry

Pragniesz zainicjować własną przygodę z aktywnością fizyczną? Jednak nie wiesz od czego zacząć, by nabyć wszystkie niezbędne gadżety, a nie przepłacić. W szczególności trzeba pomyśleć, jaka aktywność fizyczna sprawia Ci najwięcej przyjemności i co mógłbyś robić godzinami.

Read more

Zimowa stolica Polski

Zakopane jest zimową stolicą naszej ojczyzny położoną na samym południu kraju w woj. małopolskim. Od lat fascynuje turystów. Miasto samo w sobie jest atrakcją ze znanym w całej Polsce promenadą zwaną Krupówkami, klasyczną zabudową, wszędobylskim folklorem, tak oryginalnym i pociągającym dla przybyszów z innych rejonów.

Read more

Jedziemy na narty. W jaki sposób dobrze się przygotować?

Do zaczęcia ferii zostało kilka dni. To zdecydowanie za mało, by porządnie przygotować się do wyjazdu na stok. Co jeszcze możemy zrobić, aby nie powrócić z wypadu w góry w gipsie? O czym trzeba pamiętać, a także jak ćwiczyć, żebyśmy nie drżeli o zdrowie w trakcie kolejnego wyjazdu na narty?

Read more

Jeśli nasza dziedzina zainteresowań przemienia się w pracę zawodową, to w takim wypadku poza większymi kosztami możemy spodziewać się przychodów

Każde hobby wymaga wkładu finansowego, jedno więcej, drugie nie tak dużo. Jeżeli zaś nasza dziedzina zainteresowań przemienia się w zawód, to w takim wypadku poza dużymi kosztami możemy spodziewać się przychodów. Niestety rozwój ma swoją cenę, skoro się dokształcamy w danej dziedzinie to powinniśmy inwestować w naszą zawodową pasję, do momentu gdy osiągniemy pełnię umiejętności, w tym co nas interesuje. Mimo wszystko, jeśli dotrzemy do celu który sobie upatrzyliśmy wydatki niestety się nie skończą. Kształcenie to ciągłe inwestowanie w siebie. Również pisarz ponosi spore koszty własnego rozwoju, choć dużo osób w to nie może uwierzyć.

Read more

Sklep z asortymentem sportowym wrocław, the North Face

Gdy chcesz wyjechać na górską wyprawę i nie przejmować się źle dobranym strojem, to warto znaleźć dobry sklep sportowy wrocław. W dzisiejszych czasach jest sporo marek sportowych, które tworzą rzeczy, które nadają się do ćwiczeń ale, jeśli uprawiamy trekking to warto znaleźć wyspecjalizowaną markę w tej dziedzinie, a taka na pewno jest the North Face. Asortyment dostępny w tym sklepie sprawdzi się w każdej górskiej sytuacji.

Read more

Przygotuj się na wycieczkę w góry, wybierając dobrej jakości sprzęt. To bardzo ważne!

Wycieczki w góry i przechadzki po malowniczych szlakach radują się wśród naszych rodaków rosnącym zainteresowaniem. Wizyta w górach zapewnia moc atrakcji, gdyż można upajać się czystym powietrzem, kontemplować wspaniałe widoki, a czasem nawet upajać się ciszą, jeżeli natrafi się na mało uczęszczane szlaki. Do każdej wyprawy należy się jednak właściwie przyszykować, aby czuć się wygodnie, jak też być podczas wyprawy bezpiecznym.

Read more

Przygotowania do długiej podróży i potrzebne akcesoria, które powinniśmy zabrać ze sobą

Jeśli jesteśmy fanami survivalu bądź często wybieramy się na długie wyprawy z pewnością wiemy, że przed przystąpieniem do podróży należy odpowiednio przygotować ekwipunek. Nie zawsze jest to proste, szczególnie kiedy wiemy, że warunki atmosferyczne nie będą nam sprzyjały podczas podróży. W sieci istnieje mnóstwo sklepów internetowych, które maja w ofercie produkty dla turystów jak również miłośników survivalu. Wiele z nich można kupić w niższej cenie niż w zwykłych sklepach. Kiedy wyruszamy w góry na przykład pod namiot, musimy pamiętać o tym, żeby zabrać ze sobą wszystkie potrzebne akcesoria.

Read more

Skitouring – czym jest i co wskazane jest o nim wiedzieć?

Skitouring to pojęcie, jakie znamionuje górskie wycieczki na nartach. Narciarze zamiast korzystać z wyciągów, zdołają wędrować w górach na nartach, co przynosi im możliwość fascynujących przeżyć, a również poprawy swojej kondycji. Niektórym osobom chodzenie pod górkę na nartach może wydawać się wręcz nieosiągalne, niemniej jednak dzięki odpowiedniemu wyposażeniu - jest to realne.

Read more