Tag: fotografia

fotografia

Metody wykonywania fotografii lotniczych

Fotografia lotnicza to ogólne określenie. Prawdę powiedziawszy nie ma jednoznacznej definicji określającej tę kategorię fotografii. Technicznie sprawę określając są to zdjęcia z powietrza otrzymane przy pomocy nie tylko satelity albo samolotu, płatowca ale również każdego innego urządzenia potrafiącego sfotografować powierzchnię ziemi z dużej odległości.

Read more

Czemu służą zdjęcia z lotu ptaka?

Zdjęcia z powietrza wykonuje się nie tylko z samolotu czy śmigłowca. Firmy fotograficzne mają na to mnóstwo innych strategii. Nierzadko tańszych i sprawdzających się akuratniej w konkretnych momentach niż płatowiec czy też helikopter. Jako przykład mogę podać wszelkie przeróżne imprezy masowe gdzie świetnie sprawdzi się balon helowy który to bez żadnego problemu potrafi przez dłuższy czas unosić się w jednym miejscu i realizować zdjęcia z góry przy pomocy umieszczonego pod nim aparatu fotograficznego.

Read more

Funkcjonalne aparaty cyfrowe na polskim rynku sprzętu foto


Ceny aparatów są współcześnie bardzo niewielkie, w związku z tym w zasadzie każda osoba jest w stanie sobie pozwolić na ich kupno. Rynek oferuje w tym względzie zróżnicowany asortyment, a aparaty to świetne narzędzia dające szansę na zachowanie ważnych chwil. Jak jednak wybrać sprzęt, który będzie faktycznie zadowalający? Jakie cechy są niezaprzeczalną podstawą, aby aparat cyfrowy sprostał posiadanym oczekiwaniom?

Read more

Fotografia bez wątpienia może być wysoce atrakcyjnym hobby!

Wielu ludzi kocha robienie fotek. Jeszcze dekadę temu takie hobby było tak jakby trochę drogie, zwłaszcza, że wywołanie fotek było sporym wydatkiem, lecz jak doskonale wiemy, popularyzacja cyfrówek sprawiła, iż najzwyczajniej nie ma żadnego kłopotu jeżeli w grę wchodzi nawet robienie tysięcy fotografii. Jeśli tylko mamy takowe pragnienie, z całą pewnością jesteśmy w stanie spełnić tego typu zachciankę.

Read more

Każdy pragnie się poszczycić wspaniałymi ujęciami

Jeżeli pragniemy posiadać świadomość, iż ochoczo będziemy wracali do chwil, które spędziliśmy na wakacjach oraz że ochoczo będziemy się tymi przeżyciami dzielili z innymi, to bez wątpienia powinniśmy sobie wydawać sprawę z tego, iż właściwe ujęcia będą tutaj niesamowicie istotne. To dzięki nim sporo wydarzeń na długo zachowa swoją wyrazistość oraz łatwiej będzie nam przekazać ich nieprawdopodobne znaczenie. Ale jak w taki razie uzyskać te najlepsze zdjęcia, które są tak istotną pamiątką z mnóstwa wydarzeń w życiu?

Read more

Czy słyszałeś już o zdjęciach 360?

Jeżeli chodzi o dzisiejszą kulturę to da się zauważyć, że przeważają w niej obrazki. Przekaz musi być prosty, na zdjęciu musi być widać wszystko. Dlatego tak powszechna ostatnio stała się fotografia obrotowa. Jest to taka fotografia, która ma ukazać produkt w bardzo rzeczywistej formie. Dzięki tego typu fotografii można zobaczyć daną rzecz z wszystkich stron.

Read more