Wybór należytego sprzętu do ćwiczeń - zobacz na co zwracać uwagę

Submitted by admin on Thu, 11/12/2015 - 16:26

Guma do ćwiczeń to lateksowa taśma, która służy jako niezwykle uniwersalny przyrząd treningowy, w celach rehabilitacyjnych, w treningach ogólnorozwojowych, siłowych i fitnessie.
Guma do ćwiczeń wyrabiana jest w ośmiu kolorach. Każdy odcień symbolizuje różny opór, od najlżejszej beżowej, do najcięższej złocistej.


Pozwala to należycie dopasować gatunek taśmy do rodzaju czynionych ćwiczeń i możliwości fizycznych. Treningi z taśmą w krótkim okresie dają namacalne korzyści, podniesienie siły mięśniowej, poprawę siły i zakresu ruchu, korekty sylwetki, obniżenie granic bólowych. Oczywiście każde
ćwiczenia
Autor: restoncommunitycenter
Źródło: http://www.flickr.com
ćwiczenia trzeba realizować z głową i z poprawną postawą. W przeciwnym razie można pogłębić uraz, lub nabawić się innego. Ta reguła dotyczy jakichkolwiek ćwiczeń, nie tylko z taśmą.

Porównaj -

Do ćwiczeń rehabilitacyjnych i po urazach warto wybrać lżejszą wersję. Dla zwinnych i wytrenowanych osób, do treningów siłowych idealne są odcienie od czarnego do złocistego. Najcieńsze rodzaje są przeznaczone do mało szarżujących ćwiczeń rehabilitacyjnych, dla ludzi starszych i dla dzieci. Przybrudzony przyrząd wolno umyć wodą z mydłem, następnie wysuszyć w stanie rozwieszonym, a na koniec przypudrować tak by się nie zlepiała.

Piłki rehabilitacyjne to też narzędzie do treningów. Używane są do ćwiczeń w klubach fitness, gabinetach rehabilitacyjnych, lub indywidualnie przez osoby zainteresowane. Częstokroć stosowana jest do treningów Pilatesa, zwłaszcza w ćwiczeniach pilates w ciąży. Piłki rehabilitacyjne mogą służyć dodatkowo jako typowe piłki do siedzenia. Skonstruowana jest z wytrzymałego surowca syntetycznego, które przejawia właściwości antypoślizgowe.


Urządzenia rehabilitacyjne osiągalne są w przeróżnych rozmiarach - url. Dostosowywane są one pod względem wysokości sylwetki ćwiczącego. Przy doborze piłki rehabilitacyjnej można poprosić o pomoc obsługę sklepu. Jest możliwość je kupić praktycznie w każdym sklepie sportowym, albo sklepie ze wyposażeniem rehabilitacyjnym. Piłki rehabilitacyjne stosowane są w fizjoterapii noworodków z zaburzeniem napięcia mięśni. Panie w ciąży trenują na piłce, żeby wzmocnić mięśnie dna macicy.