Maleńkie dziecko w domu wymaga mnóstwa przygotowań. Wydzielamy maluchowi przestrzeń, kupujemy ciuszki, zabawki i meble, lecz to nie wszystko. Musimy pamiętać, że nasza pociecha rośnie i kilka dodatkowych rzeczy będziemy musieli jeszcze za jakiś czas kupić. Należy do nich krzesełko do karmienia.

Autor: VTech
Zalety krzesełka do karmienia

Oczywiście z początku, gdy karmimy malucha piersią czy z butelki nie trzeba go mieć, bo tylko będzie zbierać kurz i przeszkadzało. Jednak w chwili, kiedy nasze dziecko już samo siedzi i zaczyna jeść też inne rzeczy poza mlekiem, zakup takiego krzesełka sporo upraszcza. Po pierwsze, dziecko siedzi w nim bezpiecznie. Naturalnie należy wybrać stabilne krzesełko wysokiej klasy, najlepiej sprawdzone. Istotne, żeby miało wygodne siedzisko i dodatkowo szelki, które są dodatkowym zabezpieczeniem.

Krzesełko do karmienia to także komfort dla rodziców. Nasza pociecha siedzi niedaleko nas, przy stole, lecz ponieważ ma swój niewielki blat nie musimy się obawiać, że ściągnie ze stołu obrus czy zastawę. Dodatkowo, blat i wszystkie inne elementy krzesełka są proste do wyczyszczenia, więc naszemu maluchowi nic nie zagraża.

Zabawki dla malucha

Druga sprawa to zabawki. Także muszą być dobrane do wieku i etapu rozwojowego naszego maleństwa. To oczywiste, że złożonych przedmiotów z maleńkimi częściami nie kupimy malutkiemu dziecku. Naszemu dziecku zmieniają się zainteresowania. Gdy mają około dwóch, trzech lat chłopcy chcą mieć do zabawy pojazdy, a dziewczynki wózki dla lalek (Linkbaby). Oczywiście nie ma reguły. Nie warto ograniczać naszego malucha. Gdy nasza mała, słodka córeczka nagle zacznie domagać się zabawkowego ogromnego terenowego samochodu – sprezentujmy jej go. Najwidoczniej coś w tym właśnie samochodzie ją zainteresowało. Tak samo jest z chłopcami . Kiedy mocno chcą jakiejś typowo „dziewczyńskiej” zabawki, nie warto się przeciwstawiać. Przecież chcemy, by nasze dziecko rozwijało się w wielu kierunkach.

Nie zapominajmy, że najistotniejsze w przedmiotach dla dzieci jest bezpieczeństwo. Sprawdzajmy dla dzieci w jakim wieku są przeznaczone, gdzie zostały wyprodukowane i czy są z nieszkodliwych komponentów. Odpowiednie zabawki zawsze mają certyfikaty.