Kupując zabawki, próbujmy zdecydować się na takie, które mają w sobie potencjał do rozwijania wyobraźni. Klocki praktycznie od zawsze funkcjonują jako zdecydowanie lubiany pośród dzieci przedmiot. Tworzenie z nich, nieustająco je raduje i równocześnie poprawia zdolności koordynacji ruchów i kinestezji.

Zainteresowała Cię opisywana tematyka? Przeczytaj więc ponadto ten wciągający artykuł (https://visaandwork.com/o-nas/) – to także bardzo cenne źródło informacji.

Nowe na rynku są klocki lego, które z odrobiną pomysłu pozwalają na wybudowanie niesamowitych konstrukcji, a także na uczenie się odwzorowywania zobaczonych uprzednio budynków. Zainteresują tak samo maluchów, jak też starsze dzieci.

Mata piankowa – puzzle

Autor: www.babymama.pl
Źródło: www.babymama.pl

Nauka kreatywności, to nie tylko układanie budowli z przygotowanych części. Jedną z ciekawszych propozycji, z którą można się spotkać, są lalki szmacianki szyte na bazie dziecinnych rysunków. Genialnym pomysłem jest pozwolenie dziecku na stworzenie projektu jedynej w swoim rodzaju zabawki, która będzie zawierać w sobie nie tylko wartość tradycyjnego pluszaka, ale także podbuduje przeświadczenie, że z obrazka może powstać coś wyjątkowego. Obecnie kilka przedsiębiorstw na rynku produkuje tego typu lalki szmaciane. Pomijając niezaprzeczalne walory wizualne i osobistą wartość takich przedmiotów, są one ponadto przezabawne i przyjacielskie w nadzwyczaj ciepły sposób. Innego rodzaju rzeczy dla dzieci na .

pojemniki

Autor: Curver
Źródło: Curver

Dla dzieci najważniejszy jest mimo wszystko ruch i opanowywanie działania ciała. Jeśli staramy się ochronić delikatne kończyny potomka, nie zabierając mu przy tym uciechy z jazdy na różnych urządzeniach, dobrym rozwiązaniem są hulajnogi trójkołowe. Zachowują więcej stabilności niż hulajnogi tradycyjne, a także pozwalają na szybsze przemieszczanie się w granicy bezpieczeństwa. Jednocześnie, taki pojazd przyzwyczai dziecko do sportu w późniejszym wieku. Można z pewnością powiedzieć, że lubiana forma aktywności w młodym wieku, jest początkowym krokiem do nauczenia się jazdy na nartach, rowerze czy snowboardzie.

Zabawka w procesie dorastania dziecka, spełnia rolę nie tylko wypełniania czasu, ale też ćwiczenia różnych zachowań potrzebnych następnie w świecie dorosłych. Wybierając zabawki dla dziecka, spróbujmy rozmyślnie wyselekcjonować takie, które posiadają zdolność nie tylko do zaangażowania dziecka w zabawę, ale także do trenowania pewnych zdolności. Hulajnogi trójkołowe i klocki magnetyczne są do kupienia w sklepach tradycyjnych jak i w internecie (sklep termofor (ofertę- fiorino.eu/sklep/akcesoria/termofory/termoforki-z-pestkami-wisni/termofor-z-pestkami-wisni-wilczki)