Wolny czas – chyba każdy z nas chciałby go mieć jak najwięcej. Jednakże nie zawsze w nadmiarze. Reguła jest z reguły taka, że kiedy nazbyt często nie mamy żadnych obowiązków, to zaczynamy swój czas po prostu marnować. Marnujemy go na bzdury, wykorzystujemy do mało konstruktywnych rzeczy, nierzadko sami później nie jesteśmy w stanie stwierdzić, co w zasadzie robiliśmy. Tymczasem, jeśli mamy go o wiele mniej, to staramy się nie stracić ani chwili.

spędzanie wolnego czasu

Autor: Herbert Guedes
Źródło: http://www.flickr.com

Najbardziej wartościowy sposób, na spędzanie wolnego czasu to taki, kiedy się rozwijamy. Najlepiej więc gdy mamy jakieś hobby. Nie musi to być coś ”wielkiego”, ważne, aby nam sprawiało radość i powodowało, że będziemy zadowolonymi ludźmi. Pasje bywają przecież, w zależności od rodzaju, bardzo rozmaite. Niektórzy lubią chociażby coś zbierać. Znaczki, figurki, obrazy czy butelki wina – opcje są różne. Inni z kolei uprawiają konkretną dyscyplinę sportową. W ten sposób mają lepszą kondycję i są zdrowsi, jest to więc bardzo pożyteczne hobby. Są natomiast również osoby, które w wolnych chwilach nie robią praktycznie nic pożytecznego. Marnują czas przed komputerem, surfując bez większego celu po sieci, choć znają przykładowo na pamięć program tv. Wydaje im się, że w ten sposób wypoczywają, jednak tak naprawdę po weekendzie są bardziej zmęczone niż wcześniej.

Gdy fascynuje Cię przedstawiany temat, to odsyłam do witryny (https://stojo.pl/biggie/), ponieważ odnajdziesz w tym miejscu mnóstwo ciekawych zagadnień w tym temacie.

Takich postaw warto więc jak najbardziej unikać. A czy ty masz już swoje hobby? Czy jest coś, na myśl o czym serce się raduje? Jeżeli niekoniecznie to warto coś takiego mieć. W końcu w praktyce nigdy nie jest na to za późno. Aktualny program tv na portalu .

pasja

Źródło: http://www.sxc.hu/

Wiele osób odkrywa swoją pasję w młodości, ale w wieku średnim, czy nawet w podeszłym także mamy taką możliwość. Nie zaprzepaść jej zatem. Zastanów się, czy jest coś, co cię zawsze pociągało, czego zawsze chciałeś spróbować. Być może miałeś coś takiego w dzieciństwie czy w wieku parunastu lat, lecz później o tym pragnieniu całkowicie zapomniałeś. Na pewno warto je więc odświeżyć, wrócić do niego. Nadal możesz zacząć uprawiać upragnioną dyscyplinę sportową bądź tworzyć własną kolekcję kapsli. Na to bez wątpienia nie jest nigdy za późno. Musisz tylko zacząć, a później na pewno się w to wciągniesz. Być może nawet poznasz w ten sposób nowych znajomych, którzy mają hobby podobne do twojego.