Polska jest takim państwem, w którym zasadniczo konsole, wbrew pozorom, nie są tak mocno popularne. No przynajmniej w porównaniu do UK, Japonii czy USA. Główna przyczyna „niechęci” znaczącej części naszego społeczeństwa do konsol do gier to oczywiście niedobór środków finansowych.

Xbox One

Autor: ビッグアップジャパン
Źródło: http://www.flickr.com
Jednak na całe szczęście wraz z relatywnie szybkim wzrostem bogactwa sporej części Polaków trudno nie odkryć, że po prostu nareszcie konsole są coraz bardziej popularne. Nadal nie można powiedzieć, iż to mocno ogromna społeczność, ale choćby wyniki sprzedaży gier na konsole doskonale pokazują, że jeżeli wziąć w rachubę rynek w Polsce, jest on na dobrej drodze.

Poza tym, w żadnym razie nie można zapominać, iż w jakimś tam stopniu błyskawiczna popularyzacja laptopów spowodowała, że ludzie, którzy wcześniej tylko grali na komputerze stacjonarnym, musieli przejść na np. Playstation czy Xboxa. Niby i na laptopie można grać, ale ciężko powiedzieć, iż to zbytnio wygodne. O wiele fajniejsza jest bez żadnego cienia wątpliwości konsola. Człowiek, który skonstruował pierwszą konsolę jest prawdziwym wirtuozem, akurat co do tego fani grania na konsoli nie miewają wątpliwości.

W wielu przypadkach jest tak, że skoro pragniemy zakupić sobie konsolę, na nieszczęście niejako uświadamiamy sobie, iż najzwyczajniej nie mamy zbyt dużej ilości pieniędzy. A wiadomo: Konsole do gier (Konsole do gier – chociaż kapitalne, nie należą do bardzo atrakcyjnych cenowo. Co w takim razie powinien robić zawzięty człowiek, który po prostu nie chce rezygnować z marzenia o sprawieniu sobie konsoli? Doskonała jest szczególnie wizyta na aukcjach internetowych. (szczegółyna ten temat: kliknij ten portal http://logintrade.pl/) Aukcje to aktualnie niemalże gwarancja korzystnych cen. Tzn. nie zawsze jest tak fajnie, lecz wystarczy poszukać.

Nawet używana konsola nie jest beznadziejnym zakupem. Nierzadko konsola jest jak praktycznie nowa – ma przykładowo 4 lata, ale gdybyśmy tego nie wiedzieli, zapewne założylibyśmy, że dopiero jakieś kilka tygodni temu wyszła ze sprzedaży. W takim razie przyczyńmy się do wzrostu sprzedaży konsoli na terenie naszego kraju!