Dostarczająca przyjemności jazda rowerem cieszy się naprawdę dużą popularnością. Nic więc dziwnego, że przybywa na terenie naszego kraju ścieżek rowerowych, a w najpopularniejszych miejscowościach o charakterze turystycznym i wypoczynkowym powstają specjalne szlaki rowerowe. Przed wybraniem się na szlaki bardzo dużej części początkujących rowerzystów z pewnością przyda się garść porad dotyczących prawidłowego wyboru opon do roweru.

przejażdżka rowerowa

Autor: Eli Christman
Źródło: http://www.flickr.com
Na to, czy będziemy przemieszczać się naszym rowerem z mniejszym lub większym komfortem naprawdę wielki wpływ ma właściwe ogumienie rowerowe. Ogumienie rowerowe dobieramy w zależności od terenu, na jakim będziemy się poruszać. Inne opony są bowiem wymagane do jazdy po miejskich ulicach, jeszcze inne będą niezbędne tym, którzy chcą jeździć po terenie górskim. W terenie podgórskim bądź górskim bez najmniejszych wątpliwości nie sprawdzą się mające małą wagę, cienkie opony , na których nie ma bieżnika – Na tego typu oponach możemy się jednak z dużym komfortem poruszać po miejskich ulicach.

Zajrzyj na naszą witrynę – w niej czeka na Ciebie bieżący materiał (https://www.patataj.com/oferta/obozykonne/seminaria/) nowego tematu. Opracowaliśmy go dla Ciebie z radością.

Piaszczyste lub co gorsze błotniste drogi nakładają obowiązek używania opon terenowych. Mają one dużą szerokość, mają również odpowiedni bieżnik. W przypadku kupna nowych opon należy zwrócić uwagę na to, jaki mają rozmiar.

światła rowerowe

Autor: http://pixabay.com/
Źródło: http://pixabay.com/
Znaczna część rowerzystów najmniej uwagi poświęca kołom roweru. Przypominają sobie o nich dopiero wówczas, gdy koła sklep z felgami obracają się coraz ciężej, a do tego wydają nietypowe dźwięki. Tymczasem w trosce o bezawaryjną jazdę po każdej wycieczce powinno się dokonać dokładnego przeglądu roweru połączonego z jego starannym umyciem oraz nasmarowaniem wymagających tego części. Wyjątkowej troski potrzebują osie rowerowe. Wszystkie części roweru, w tym również osie rowerowe powinno się starannie umyć, wysuszyć, a następnie nasmarować niewielką ilością smaru. Do konserwowania hamulców polecane jest używanie smaru w aerozolu, do innych elementów można sięgnąć po smar , który ma stałą konsystencję – wskazówki. Jeżeli użyjemy zdecydowanej za dużej ilości smaru, jego nadmiar trzeba zebrać , wykorzystując do tego celu suchą szmatkę. Po każdej wycieczce sprawdzamy precyzyjnie stan ogumienia w naszym rowerze. Do czyszczenia naprawdę wrażliwych i delikatnych części jednośladu na pewno przyda nam się irchowa ściereczka. Jest ona naprawdę wyjątkowo miękka. Dzięki temu nie uszkodzić żadnego elementu.