Konsole, tablety oraz komputery, a również standardowe telefony komórkowe, to urządzenia, które dzisiaj służą jednocześnie do pracy i rozrywki. Na pewno uwielbiamy grać w gry komputerowe, jakie są chyba najlepszą rozrywką. W każdym chociażby najmniej skomplikowanym telefonie znaleźć można nie za bardzo skomplikowane gry, w jakie jednakże uwielbiamy grać. Czemu?

Niektórzy twierdzą, iż gry są tak popularne, gdyż czujemy niechęć do rzeczywistości. Gracz w ulubionej produkcji może przenieść się błyskawicznie do świata, gdzie łatwo można odnieść sukcesy. Po prostu musi wykonać konkretne zadania, po jakich następuje nagroda. Gry komputerowe mogą być więc czymś na kształt substytutu zadowolenia osobistego, to również szansa na nawiązanie bezpiecznych kontaktów wirtualnych, sposób na nudę. To jest jedna strona medalu, bo nie każdy traktuje gry komputerowe, jako “substytut” szczęścia osobistego.

Czy po przeczytaniu prezentowanego artykułu udało Ci się wynieść coś ciekawego? Jeżeli tak, to zgłąb pozostałe informacje tu (www.prozoo.pl/sklep/przysmaki-dla-psa/) – z pewnością wciągną Cię kompletnie.

gry komputerowe - Diablo II

Autor: Corey Marshall
Źródło: http://www.flickr.com

Gry przede wszystkim to cudowna rozrywka i wzbogacenie życia. Szczególnie aktualnie, jak bardzo rozwinęły się gry online, które pozwalają grać osobom z całego świata. Praktycznie wystarczy posiadać podłączenie do internetu, żeby zagrać w każdą dostępną grę. Znakomita większość tego rodzaju gier jest darmowa, dopiero jak bardziej się zaangażujemy, to jest możliwość dokupienia innych koniecznych elementów. Szczególnie popularna dzisiaj jest gra wawawars (ściągnij). Tego typu gry to jedna z możliwości, wiele jesteśmy w stanie też powiedzieć o innych rodzajach.

Różne gry, jak strategiczne oraz strzelanki wymagają wykorzystywania znaczącej koncentracji połączonej z ruchową koordynacją. Graczy nie powinno więc dziwić zjawisko błyskawicznie uciekającego czasu, gdyż granie jest czynnością nastawioną na teraźniejszość. Naukowcy są zdania, iż gry identycznie, jak aktywność fizyczna, budzą hormony szczęścia – endorfiny. Są one w stanie regulować nawet wrażenie bólu. Gry stanowią również formę odreagowania stresu i agresji. Nie dziwi więc fakt, że wiele osób lubi grać w gry o różnych porach dnia, a także nocy. Jak nie jest to przesada, a pozwala jednocześnie zmniejszyć uczucie zdenerwowania, to nie ma w tym nic złego. Możemy powiedzieć, że gry w takiej sytuacji działają prawie terapeutycznie.