Pomimo tego, że tablety i smartfony zdobywają coraz więcej popularności, to przenośne konsole bez przerwy mają stałe grono zwolenników. Przede wszystkim przenośne konsole są znacznie bardziej wygodne do grania, niż sprzęty posiadające tylko ekran dotykowy. Na przykład jedna z niedawno zaoferowanych do dystrybucji konsolek, to znaczy sony PS Vita to nieduże, lecz bardzo funkcjonalne urządzenie, które zadowoli najbardziej nawet wybrednych graczy. Ekran z pięciocalową przekątną to dzisiaj standard pośród przenośnych sprzętów.

konsola PS VITA

Autor: BagoGames
Źródło: http://www.flickr.com
Lecz już nie każdy z nich posiada tylny dotykowy panel, przy pomocy którego możliwości sterowania grami wchodzą na nowe poziomy. A coś takiego właśnie chce zaproponować najnowszy model konsoli sony, dotykowa tylna ścianka umożliwia chwytanie, pchanie i ciągnięcie, czyli ruchy jeszcze nie spotykane w typowych sprzętach z ekranami dotykowymi. Poza tym Sony ps vita wyposażone zostało w obsługę bezprzewodowych sieci, przez to możliwości połączenia się z resztą użytkowników powiększyły się znacznie. Tutaj są propozycje fajnych gier: super zręcznościówki na ps vita.

PlayStation Vita typu slim

Autor: Tommy He
Źródło: http://www.flickr.com

Jednak najbardziej istotną sprawą, jaka świadczy o dużej popularności takich sprzętów, są gry ps vita. Jest ich oczywiście całkiem sporo, w tym przeboje znane dotychczas z komputerów i dużych konsol, a wszystkie oferowane są w rozsądnych, dostępnych dla każdego gracza cenach. Ponieważ sama konsola nie jest duża, to bardzo dobrze nadawać się będzie do grania w czasie krótkich lekcyjnych przerw czy czekania na tramwaj. A w tym celu doskonale sprawdzą się gry zręcznościowe ps vita, jakie włączyć można na kilka minut i w razie konieczności zrobić sobie przerwę. Dużym zainteresowaniem wśród grających zaczęły się cieszyć także gry wyścigowe ps vita (te i podobne: atrakcyjne gry wyścigowe na ps vita), łatwe sterowanie i doskonała grafika konsoli sprawiają, że gra się w nie rzeczywiście niezwykle.

Omawiany tekst jest dla Ciebie intrygujący? Z pewnością zaabsorbuje Cię też nowa wiadomość, która posiada podobne zagadnienia.

No i zapomnieć nie można o miłośnikach czołgów, samolotów czy statków. Gry symulacyjne ps vita to idealna propozycja dla wszystkich, którzy lubią się wcielać w rolę kierowcy lub pilota. A najbardziej istotną chyba zaletą najnowszej konsoli sony jest to, że we wszystkie te gry zagrać można razem z przyjaciółmi, starczy jedynie włączyć się do internetu i odszukać chętne osoby na krótką rozgrywkę.