Wielu opiekunów zastanawia się, czy ulec prośbom dziecka o zwierzę domowe. Czy zatem jest to dobry pomysł? Czy dobrze jest sprezentować dziecku zwierzątko? Jakie są dobre i złe strony takiej decyzji? No i które zwierzątko będzie najlepszym wyborem?

Akwarium

Autor: sxc.hu
Źródło: sxc.hu

Dziecko nie pomyśli o konsekwencjach związanych z utrzymaniem pupila. Po prostu marzy, by podobnie jak przyjaciele z osiedla mieć też pupila i móc się nim pochwalić. Zanim podejmiemy decyzję o zakupie zwierzęcia, wskazane jest odbyć stosowną rozmowę z pociechą.

Zainteresowany? To dla nas rewelacyjna wiadomość. Więc idź tutaj (maxy.pl/pol_m_KATEGORIE_Zwierzeta-182.html) i czytaj bez ograniczeń nowe fachowe wątki.

Przede wszystkim należy uświadomić mu, że to ważny obowiązek. Samo zastosowanie słowa obowiązek jest niewystarczające, dlatego należy właściwie przedstawić listę rzeczy związanych z zadbaniem o przyszłe zwierzątko.

Kolejną istotną rzeczą, którą trzeba wytłumaczyć dziecku jest to, iż zwierzę to nie kolejny przedmiot do zabawy. Dziecko powinno wiedzieć, że zwierzęta także czują ból.

Co wybrać?

Akwarium

Autor: sxc.hu
Źródło: sxc.hu

Każdy ma swoje wady i zalety. Przy wyborze psa pojawi się obowiązek wyprowadzania na spacery, ale dziecko będzie mogło się z nim pobawić. Mniej kłopotliwy wybór, to np. rybki – mówi nam pan Zbigniew, obsługujący w sklepie opti24. Przy kupnie rybek czeka nas rzecz jasna regularne dbanie o akwarium, ale na pewno będzie ładnie wyglądać. Wpiszmy, by zobaczyć duży wybór.W akwarium można mieć nie tylko rybki, ale żółwia. Są różne odmiany, różniące się wyglądem. Zazwyczaj do ich hodowli nadają się takie akwaria proste.

Z innych dobrych wyborów mamy ptaki takie jak papugo. Jeśli chcemy zwierzę, z którym dziecko będzie mogło się pobawić, to ciekawym wyborem będą króliki miniaturki.Zwierzę (poznaj produkty od Dog Desing) z jednej strony to problem. Są to mniejsze lub większe wydatki i regularne dbanie o czystość klatki czy akwarium, spacery itp. Jednak jest to świetna okazja dla dziecka, by nauczyło się odpowiedzialności.

Źródło: http://www.opti24.pl/