Co oznacza “dobry obóz”? Czy dobry obóz, to ten, na którym była świetna atmosfera, czy ten, który był doskonale spożytkowany czasowo (np. na prowadzenie zajęć)? A może dobry biwak, to taki, na który pojechało wielu skautów? A czy w takim wypadku obóz, na którym było 8 osób jest kiepski? Wszyscy znamy reguły dobrej zbiórki.

Czy biwak kieruje się tymi samymi zasadami? Czy przygotowanie dobrego obozu znaczy mozolną pracę dla jego organizatorów? Zależy od tego, jak wielką ma się wprawę w szykowaniu biwaków, rajdów, itp. Przede wszystkim szykując plan zajęć pozostaw sobie określone zapasy czasowe – to pozwoli na wygospodarowanie joty czasu wolnego pomiędzy zajęciami a także dużo wolności wieczorem i w nocy. Nie potrzeba będzie gonić materiału. Po drugie coś, czego nie da się zaplanować – klimat. Po udanym biwaku bardzo dużo osób podkreśla, że na biwaku panowała ogromnie przyjemna atmosfera, że nie było spięć czy scysji. Można naturalnie spróbować tworzyć nastrój, jednak nikt nie zagwarantuje efektu. [

zapoznaj się z naszą ofertą

Autor: Sammy Zimmermanns
Źródło: http://www.flickr.com

To wszystko zależy od doboru kadry i członków. Oraz od wolnej woli porozumienia się w niektórych sprawach.

Jeśli przedstawiany artykuł jest dla Ciebie ciekawy, odwiedź ten link pompka traper, a dowiesz się większą ilość informacji, jakie Cię bardzo zafascynują.

I od rozmaitych maleńkich rzeczy, jakie wydają się zupełnie niezauważalne, a jednak. Tak jak na przykład nasz wspólny obiad. Co możemy zrobić, aby dać sobie szansę na stworzenie dobrego biwaku? Takiego, na jakim wszystkim będzie z sobą dobrze, gdzie wszyscy czują się znakomicie, gdzie jest czas na podniosłe zajęcia oraz czas na trochę wariactwa.

Sprawdź ten link – więcej zobaczysz w tekście (http://afterfit-catering.pl/), który odnajdziesz w tamtym serwisie. To są podobne wiadomości, więc zapewne je także przekonasz się za użyteczne.

Na pewno należy solidnie przemyśleć co to ma być. Czy obóz czysto integracyjny, czy raczej kursy szkoleniowe dla podharcmistrzów? Uprzedzam, żadna z tych odmian w „czystej” odsłonie nie wyjdzie najlepiej. Z obozu integracyjnego wyjedziemy umęczeni ciągłymi zabawami, tańcami a także rozmowami, a z warsztatów szkoleniowych – wyczerpani, a może nawet znużeni.

Sztuka polega na tym, by właściwie dobrać proporcje. Nadużycie w jedną ze stron sprawia zniechęcenie części uczestników gromady. Trochę się pobawmy, jednak nie zmarnujmy wspólnie spędzonego czasu. Istotny jest porządny ekwipunek (śpiwory 4F – ). Jeśli na biwak jedziemy rowerem, dodatkowo odzież rowerowa 4F.