Obecnie ogólnie bardzo dbamy o swoje dzieci.Naturalnie nie chcę napisać, że kiedyś matki były wyrodne, ale fakty są takie, że rzadko podążaliśmy za ciekawymi nowinkami, dzięki to którym dzieci mają okazję być bardziej mądre. Kilka dni temu zapoznałem się z badaniami, według to których młodzi są inteligentniejsi, niż ich rodzice i dziadkowie. Tyle się mówi, że aktualna młodzież do niczego się nie nadaje, a tu proszę – sytuacja nie jest beznadziejna. W jaki sposób zatem obecny rodzic jest w stanie dbać o prawidłowy rozwój własnej pociechy?

dziecko

Autor: Pete
Źródło: http://www.flickr.com

Godne zainteresowania jest powiedzmy leżaczek od fisher price. Dzieciaki lubią się bawić, więc będą mogły się zabawić, ale również znacznie odmienić swój umysł. To prawda! Jednak naturalnie nic na siłę. Można w sumie powiedzieć, iż często nasza sytuacja jest taka, że skoro pragniemy rozwijać dziecko, to w automatyczny sposób wciskamy w nie najróżniejsze teorie. Na przykład teorię, która rzecze, że granie na pianinie to świetna sprawa – może tak jest, lecz nie we wszystkich przypadkach – ta strona.

Moim skromnym zdaniem to jest tak, że zabawki edukacyjne dla 3 latka – na przykład, powinny być fajne, a dopiero potem pouczające. To sprawi, iż nasze dziecko nie będzie mieć awersji do poszerzania wiedzy. Wystarczy spytać psychologów, co sądzą odnośnie takich metod wychowawczych. Chcę także trochę wspomnieć, że gdy nasze dziecko ma kilka lat, jest w tym okresie chłonne. Czyli – jeśli zapiszemy je do tego przedszkola, w którym nauczają języka angielskiego, to pewnie po niedługim czasie zauważymy, iż będzie świetnie mówiło w owym języku. Zero przesady.

Raczej nie muszę teraz wspominać, że ci rodzice, którzy obawiają się tego, iż potem będą musiały rozmawiać ze swoją pociechą po angielsku, są w bardzo dużym błędzie? Mój chrześniak dzięki w sumie mnie nie ma żadnego problemu z angielskim. Zapewne przedszkole nie sprawi, iż później będzie znał angielski perfecto, lecz jeżeli nadal będzie się starał, pewnie nie będzie ledwo dukać w owym języku. Zatem – polecam to, abyś zadbał o rozwój swojego dziecka. W końcu inteligentne dziecko to wiele radości. I profitów. Nie ukrywajmy tego.