Guma do ćwiczeń to lateksowa taśma, która służy jako niezwykle uniwersalny przyrząd treningowy, w celach rehabilitacyjnych, w treningach ogólnorozwojowych, siłowych i fitnessie.
Guma do ćwiczeń wyrabiana jest w ośmiu kolorach. Każdy odcień symbolizuje różny opór, od najlżejszej beżowej, do najcięższej złocistej.

Pozwala to należycie dopasować gatunek taśmy do rodzaju czynionych ćwiczeń i możliwości fizycznych. Treningi z taśmą w krótkim okresie dają namacalne korzyści, podniesienie siły mięśniowej, poprawę siły i zakresu ruchu, korekty sylwetki, obniżenie granic bólowych.

Czy omawiany temat Cię zaintrygował? Wejdź także na pomocne teksty (http://www.ursynow.centrumdemed.pl/demed-ursynow/stomatolog/) zawierające tak samo istotne dane, które zapewne całkowicie Cię pochłoną.

Oczywiście każde

ćwiczenia

Autor: restoncommunitycenter
Źródło: http://www.flickr.com

ćwiczenia trzeba realizować z głową i z poprawną postawą. W przeciwnym razie można pogłębić uraz, lub nabawić się innego. Ta reguła dotyczy jakichkolwiek ćwiczeń, nie tylko z taśmą.

Porównaj –

Do ćwiczeń rehabilitacyjnych i po urazach warto wybrać lżejszą wersję. Dla zwinnych i wytrenowanych osób, do treningów siłowych idealne są odcienie od czarnego do złocistego. Najcieńsze rodzaje są przeznaczone do mało szarżujących ćwiczeń rehabilitacyjnych, dla ludzi starszych i dla dzieci. Przybrudzony przyrząd wolno umyć wodą z mydłem, następnie wysuszyć w stanie rozwieszonym, a na koniec przypudrować tak by się nie zlepiała.

Piłki rehabilitacyjne to też narzędzie do treningów. Używane są do ćwiczeń w klubach fitness, gabinetach rehabilitacyjnych, lub indywidualnie przez osoby zainteresowane. Częstokroć stosowana jest do treningów Pilatesa, zwłaszcza w ćwiczeniach pilates w ciąży. Piłki rehabilitacyjne mogą służyć dodatkowo jako typowe piłki do siedzenia. Skonstruowana jest z wytrzymałego surowca syntetycznego, które przejawia właściwości antypoślizgowe.

Urządzenia rehabilitacyjne osiągalne są w przeróżnych rozmiarach – url.

Jeśli masz chęć poznać większą ilość informacji na prezentowany temat – dobrze się składa, ponieważ istnieje już pełna informacja (http://www.beskidmed.pl/uslugi-medyczne/leczenie-chorob-siatkowki/), którą można zobaczyć tu.

Dostosowywane są one pod względem wysokości sylwetki ćwiczącego. Przy doborze piłki rehabilitacyjnej można poprosić o pomoc obsługę sklepu. Jest możliwość je kupić praktycznie w każdym sklepie sportowym, albo sklepie ze wyposażeniem rehabilitacyjnym. Piłki rehabilitacyjne stosowane są w fizjoterapii noworodków z zaburzeniem napięcia mięśni. Panie w ciąży trenują na piłce, żeby wzmocnić mięśnie dna macicy.