Oferta fabrykantów zabawek jest olbrzymia, kuszą kolorem i dźwiękiem. Przy tak wielkiej ofercie łatwo się zgubić, a wybór należytej zabawki może okazać się nadzwyczaj kłopotliwy. Uwierzyć reklamie, efektownemu designowi, znajomości firmy? Jakie cechy winna posiadać idealna zabawka? Jak widać, wybór tej stosownej wcale nie jest taki prosty.

Wybór należytej zabawki dla naszego dziecka to swojego typu proces. Na początku musimy się zastanowić nad zamysłem kupna zabawki. Zadać sobie pytanie: po co nabywamy dziecku konkretną zabawkę. Czy ma ona zajmować dziecko, podczas gdy opiekunowie są zajęci oraz bezowocnie pochłaniać jego czas? Czy nieść za sobą możliwość nauki i rozwoju?

Dobra zabawka (adres tej strony) to taka, która budzi do aktywności. Masowe zabawki często dostarczają maluchowi skończonych rozwiązań i czynią je biernym. Najlepszymi zabawkami są te, które przez rozrywkę uczą oraz kształtują. Prawidłowo dobrana zabawka rozwija myślenie logiczne jak też przestrzenne, synchronizację, kreatywność, jak również umiejętności werbalne. Jeżeli idzie o maluchy w wieku przedszkolnym uwielbiają one naśladować czynności dorosłych. Doskonałym zatem pomysłem może być dla przykładu kasa sklepowa zabawka – kasa sklepowa zabawkaj.

zabawka

Autor: VTech
Źródło: VTech

Im bardziej prosta zabawka, tym bardziej budzi do zabaw. Gadżety, które grają, świecą, same się poruszają, są dla dziecka atrakcyjne tylko przez chwilę i prędko mogą wylądować w kącie. Dobra zabawka otwiera przed dzieckiem wiele możliwości. Przykładowo klocki z drewna, które mają nieomalże nieograniczoną ilość aranżacji. Kiedy już wiemy, po co nabywamy zabawkę, powinniśmy ją dopasować do wieku i upodobań maluszka. Co innego interesuje bobasa, a co innego przedszkolaka. Musimy również mieć na uwadze, iż pewne zabawki są przeznaczone dla dzieci powyżej pewnego wieku, co łatwo sprawdzimy w oznakowaniach na opakowaniu.

Również poziom trudności powinien być dobrany do wieku malucha, dla jakiego zabawka jest nabywana. Bobas nie jest w stanie skupić swej uwagi dłużej na jednym przedmiocie. Nie zawsze kontroluje swe ruchy, a świat poznaje poprzez zmysły. Stąd trzeba dobierać gadżety o wyrazistych barwach, które łatwo przykują uwagę niemowlaka. Trochę większe dzieci, które mogą się już samodzielnie poruszać, szybko przetestują odporność swych zabawek. Ich uwagę zaś z całą pewnością przykują proste klocki oraz układanki. Ważne, żeby zabawki miały różne kształty oraz faktury.

Zabawki możemy też nabyć w internecie wpisując w wyszukiwarkę wyrażenie: zabawki sklep internetowy – .