Wiele osób ma problemy ze znalezieniem sobie zajęcia w wolnych chwilach. Sporo z nich bierze niestety wtedy w rękę smartfon lub siada przez komputerem i zaczyna grać. Jest to najprostsze rozwiązanie, które nie wymaga zaangażowania, lecz czy najlepsze? Patrząc na młodzież można zauważyć, że malejąca jej ilość ma jakieś interesujące zainteresowania albo będzie chciało robić coś niespotykanego.

Gra sudoku

Autor: yanik_crepeau
Źródło: http://www.flickr.com
Młodzi ludzie wolą skupić się na graniu i serwisach internetowych, zaniedbując swój rozwój i kontakty z rodziną i kolegami. Coraz częściej także gry komputerowe stają się substytutem nauki i rozwoju, młodzi ludzie rezygnują z umysłowego wysiłku, bo w końcu najłatwiej będzie załączyć grę i zapomnieć o całym świecie.

A tak naprawdę jest tyle ciekawych rzeczy, jakie robić można dobrze się bawiąc, a dodatkowo poszerzając swoją pamięć, koncentrację i inne umiejętności. Świetnym przykładem na to są sudoku i inne łamigłówki (zamów ciekawą rozrywkę na wakacje – łamigłówki i sudoku), doskonale nadające się dla osób bez względu na wiek, oraz najpopularniejsza z gier na świecie, wymagająca jednak sporo uczenia się, to znaczy szachy.

Wielu ludzi twierdzi, że nie ma żadnych zainteresowań, bo nie ma na to pieniędzy. Faktycznie, chyba każde hobby wymagać będzie jakiegoś nawet niewielkiego wkładu finansowego, ale to z reguły jest jedynie mgliste wytłumaczenie. Jeśli ktoś zechce się nauczyć gry na gitarze, to oczywiście instrument będzie mu potrzebny, bez tego raczej się nie obejdzie. Lecz cała reszta zależy już od motywacji i zaangażowania osoby, która się za to będzie zabierać. W sieci internetowej do ściągnięcia będą przeróżne śpiewniki, poradniki i kursy, na niektórych wręcz stronach są szczegółowe filmy które pokazują jak wykonywać dane ćwiczenia. Z takim dostępem do informacji nie ma potrzeby zapisywać się na drogie lekcje, lecz samodzielne ćwiczenie wymagać będzie dużo ciężkiej pracy i wysiłku i ciężkiej pracy. W taki sam sposób można uczyć się wielu innych rzeczy, takich jak na przykład taniec.

Jeśli ten wpis Cię zafascynował, to również ta optymalna strona www (http://lasezam.pl/oferta/dla-studentow/) będzie dla Ciebie podobnie interesująca więc wejdź na nią.

Jeżeli ma się jakąś koleżankę, która będzie również chciała się go uczyć, to można ściągnąć książki na temat tańca z internetu, znaleźć odpowiednią muzykę i zabrać się za ćwiczenia, a z pewnością za jakiś czas przyjdą oczekiwane rezultaty.