Cały czas rośnie ilość miłośników zimowych szaleństw na stokach. Nieszczęśliwie, proporcjonalnie wzrasta także liczba osób, które spotykają się z odniesionymi na stokach kontuzjami.

Co prawda sprzęt sportowy jest coraz lepszy, dlatego jesteśmy bardziej bezpieczni, mimo to przykrych wypadków nie da się uniknąć. Nieodpowiednia technika jazdy i nieodpowiednie wyposażenie są powodem bolesnych uszczerbków na zdrowiu.

Zainteresowała Cię opisywana kwestia? Jeśli tak, to poza tym zobacz link na witrynie, która też publikuje tego typu posty. To na pewno zwróci Twoją uwagę.

Pośród najczęściej występujących urazów na stoku wyróżnić należy uszkodzenia ścięgien, więzadeł, zwichnięcia stawów, a także złamania kości czy stłuczenia.

W zależności od kontuzji, lekarz prowadzący decyduje o dalszym leczeniu. Część osób wymaga zabiegu operacyjnego aby przywrócić dawną sprawność kolana a jednocześnie zabezpieczyć przed dalszym rozwojem choroby. Takie operacje wiążą się z wielką starannością wykonywanych zabiegów. Toteż ważne jest, by klinika na którą się zdecydujemy pracowała na najlepszym jakościowo sprzęcie.

Jeżeli ten tekst jest według Ciebie ekscytujący, sprawdź źródło a odnajdziesz tam inne tego typu wiadomości. One również z pewnością okażą się dla Ciebie wartościowe.

Zapytajmy przyjaciół, sprawdźmy strony www klinik w internecie, a z pewnością odnajdziemy taką, której będziemy mogli powierzyć to co mamy najcenniejsze – własne zdrowie.

operacja

Autor: Sadasiv Swain
Źródło: http://www.flickr.com

Stosunkowo często przeprowadzanym zabiegiem jest operacja więzadła krzyżowego stawu kolanowego . Dobór zabiegu operacyjnego zależy od wielu czynników, czyli stopnia uszkodzenia samego więzadła, towarzyszących uszkodzeń a także oczekiwań pacjenta. Nowoczesną, ale bardzo popularną metodą jest terapia czynnikami wzrostu . Przeprowadza się ją zarówno u pacjentów z chorobami przyczepów ścięgien do kości , jak i u osób z długotrwałymi chorobami układu kostno-szkieletowego.

Operacje kończyn dolnych, np. rekonstrukcja kolana często łączą się z rehabilitacją. Jak znaleźć dobrego rehabilitanta? W przypadku dolegliwości związanych z wypadkiem powinniśmy poszukiwać rehabilitantów wykonujących zabiegi które odpowiadają dokładnie naszym urazom. Najbardziej przez nas branym kryterium są kwalifikacje, a zatem kierunkowe wykształcenie, certyfikaty, oraz doświadczenie zawodowe. Przed spotkaniem możemy przygotować listę pytań, jakie nas nurtują. Dzięki temu uda nam się odszukać fizjoterapeuty, który zaoferuje skuteczną pomoc, zgodną ze współczesną wiedzą medyczną oraz najlepszymi praktykami w zawodzie.