Dobór laptopa dla twej organizacji to poważna decyzja. Trafny wybór sprzętu decyduje o jakości i prędkości pracy organizacji. No i naturalnie może mieć poważne skutki dla budżetu firmy. Przeczytaj na co zwracać uwagę nabywając laptop.

Laptop czy stacjonarny? Jak duży dysk twardy? Ile pamięci i który monitor? Z WiFi czy bez? Dobór komputera może nastręczyć sporo kłopotów. Warto się porządnie zastanowić za co dobrze jest dopłacić, a za co nie należy przepłacać. Nadmiar funkcji i gadżetów mogą spowodować, iż nabędziemy drogi laptop ponad nasze wymogi. Przesadna oszczędność to natomiast ryzyko, iż nie będzie spełniać naszych oczekiwań zwłaszcza, że to zakup na parę lat. Z tej przyczyny przede wszystkim laptopy w naszej firmie muszą zostać dopasowane do zadań które realizujemy. Inne parametry mają komputery dla grafików, natomiast inne do zwykłych funkcji biurowych.

Naczelne pytanie: laptop, czy stacjonarny? W poprzednich latach sprzedaż przenośnych laptopów przekroczyła zdecydowanie sprzedaż stacjonarnych komputerów. Powodów przemawiających za laptopem jest co najmniej parę, mianowicie laptop, to przenośnie stanowisko pracy. Nie przywiązujemy go do biurka. Pracownik organizacji może dzięki niemu realizować swoje zadania w mieszkaniu bądź w delegacji. Prócz tego komputer przenośny zabiera z pewnością mniej miejsca. Ma też swe ograniczenia. Praca przy nim jest bardziej męcząca. Nagminniej ulega awariom, ma mniejszą żywotność, natomiast wymiana części na szybsze jest dużo droższa. Natomiast stacjonarny komputer, np. takie, umożliwia większy komfort pracy a także łatwiej poddaje się aktualizacji.

komputery sklep internetowy

Autor: Intel Free Press
Źródło: http://www.flickr.com

Jeżeli komputer nie jest określony do prac graficznych nie ma powodu wydawać zbytnio dużo pieniędzy na monitor (sprawdź to) o wielkiej przekątnej i wysokiej rozdzielczości. W przypadku notebooka wystarczy nam w zupełności matryca 15 cali. W przypadku monitora stacjonarnego winniśmy się zadowolić się przekątną 19 cali. Procesor jest to serce każdego laptopa. Im mocniejszy procesor tym w wyższym stopniu wydajny laptop (naprawa – http://www.opolkom.pl/naprawa-laptopa). Jednakże nie przesadzajmy, prawdopodobnie nie będziemy tworzyć zaawansowanych modeli statystycznych.

Przy cenie komputera do 2,5 tysiąca standard aktualnie to procesor dwurdzeniowy taktowny zegarem 3,3 Ghz. Gdy idzie o pamięć to im więcej tym lepiej. Wymagania stawiane kompom szybko się zmieniają, zatem pamięci nigdy za dużo. Jednak naturalnie też nie trzeba przesadzać. Rozsądny standard współcześnie to około 4 – 8 GB RAM typu DDR 3.

Rzecz jasna możemy komputer zamówić zdalnie wbijając w wyszukiwarkę hasło: komputery sklep internetowy.