Panorama pływających rybek pośród intensywnej zieleni głęboko odpręża i skutecznie odwraca uwagę od ekranu. Akwarium jest też unikalną dumą mieszkania. Warto więc postanowić o jego założeniu.

akwarystyka.sklep
Akwarium dojrzałych ludzi ukoi i wyciszy po trudnym dniu, a milusińskim sprawi dużą frajdę. Urządzenie akwarium od podstaw, chociaż bywa bardzo przyjemnym zajęciem, to jednak wymaga przestrzegania pewnych reguł.

Założenie akwarium nie jest takie ciężkie. Dla nowicjuszy najlepsze będzie słodkowodne i towarzyskie. Nie obowiązują w nim tak twarde zasady sadzenia roślinek i rybek tak jak w akwariach środowiskowych. Pielęgnowanie tego typu akwarium z pewnością będzie wymagać mniej pracy. Hodowanie rybek w warunkach domowych nie jest zadaniem uciążliwym lecz ogromnie przyjemnym.

Rybki karmimy co drugi dzień, a gdy wybieramy się na wakacje o opiekę nad nimi mamy możliwość poprosić zaprzyjaźnionego sąsiada. Debiutantom zaleca się akwaria o objętości minimum 60 l (im mniejsze, to trudniej podtrzymać w nim równowagę biologiczną. Najlepiej jako akwarium słodkowodne wypada 100-litrowe, gdyż jest możliwość w nim trzymać więcej gatunków roślin i rybek. Pojemnik musi mieć pokrywkę lub być nakryty szybą, to przeciwdziała m.in. odparowywaniu płynu. Trzeba będzie też zamontowanie oświetlenie, filtra, grzałki z termostatem. Elementy można kupić oddzielnie albo dopełnić gotowy zestaw – zbiornik z przykrywką (pod spodem jest światło). Akwarium, zwłaszcza większe, powinno stać na specjalnie do tego przeznaczonej szafce lub półce. Tu będzie miejsce na nieodzowne dodatki.

akwarium z rybkami

Autor: http://www.sxc.hu
Źródło: http://www.sxc.hu

Kwestią kluczową dla życia biologicznego w akwarium jest oświetlenie (markowe urządzenia), które musi mieć należytą moc i temperaturę. Oświetlenie to bardzo ważny element wyposażenia technicznego akwarium, warty przed kupnem uprzedniego zaplanowania i rozważenia. Bardzo istotną kwestią jest gatunek filtra (najlepsze filtry do akwarium na: ). Od filtra zależy czy oryginalna aranżacja akwarium będzie w bardzo dobrej kondycji. Decydując się na jakiekolwiek stworzenie, należy mu zapewnić właściwe warunki do życia.