Gry planszowe mogą być przygodowe, strategiczne, wymagające przedsiębiorczości lub negocjacji, a nawet aktywności fizycznej (na przykład Twister). Wszyscy znamy klasyki takie jak na przykład Monopoly bądź Scrabble. Jednakże i owe gry mają współcześnie przeróżne wersje. Dobrze jest wybrać te najbardziej właściwą dla nas. Niekiedy gry planszowe odróżniają się tylko grafiką, jednak warto przyjrzeć się kolekcji i zdobyć tą, która w największym stopniu do nas pasuje (nie każdy sklep z grami planszowymi proponuje pełny asortyment gier).

Dobierając grę dobrze jest zwracać uwagę ile osób może w nią grać. Na rynku są planszowe rodzinne gry z jakich skorzystamy chociażby we dwoje, ale również takie, które wymagają znaczniejszej grupy osób. Kwestia, czy konkretna gra ma nam posłużyć jako wieczorny relaks w parze, czy właściwie alternatywa na domowe „posiadówki” z rodziną. I w tym miejscu reguły można czasem obejść oraz dopasowywać regulaminy. Wszystko zależy od naszej pomysłowości, a gra jest tylko instrumentem do ciekawego spędzenia czasu.
Gra planszowa

Autor: Howie Le
Źródło: http://www.flickr.com
Na rynku dostępne są rozmaite gry, niektóre doskonale sprawdzają się dla nawet małych dzieci, inne będą trudne nawet dla dorosłych. Warto kierować uwagę dla jakiego wieku gry są polecane i jaki tym samym posiadają poziom trudności. Niewątpliwie są również gry planszowe przy których osoby w każdym wieku zdołają się świetnie bawić. Zazwyczaj to właśnie te gry wspaniale sprawdzają się na swobodne spotkania (nie mają trudnych reguł, więc każdy może błyskawicznie zrozumieć zasady i zwyczajnie się bawić).

Czas trwania gry. To pomimo pozorów bardzo ważny aspekt przy wyborze gry. Jeżeli poszukujemy czegoś w miarę prędkiego na wieczory, lub wyjazdy, sprawdzają się gry, których prognozowany czas to maks godzina. Jest także wiele świetnych gier, przy których powinniśmy od razu zarezerwować parę godzin. Wielkość i opakowanie gry – cechy te mają głównie znaczenie, jeśli gry często transportujemy albo zabieramy do samolotu. Nawet na parodniowy wyjazd uwielbiamy zabrać z sobą jakąś planszówkę, wówczas zdecydowanie warto wybrać te małe, częstokroć w metalowych opakowaniach, ponieważ najlepiej znoszą podróże i nie zajmują nadto wiele przestrzeni w walizce.

Gry planszowe możemy także nabyć w sklepie on-line. W tymże celu warto wystukać w przeglądarkę frazę: gry planszowe.