Do rozpoczęcia ferii zostało kilka dni. To z pewnością za mało, aby dobrze przygotować się do wyjazdu na stok. Co jeszcze możemy zrobić, aby nie wrócić z wypadu w góry w gipsie? O czym należy pamiętać, oraz jak ćwiczyć, żebyśmy nie drżeli o zdrowie w trakcie kolejnego wyjazdu na stok?

snowboardzista

Autor: Eelke
Źródło: http://www.flickr.com
Zimowe ferie tuż, tuż.

Pokrewne dane znajdują się tu – więcej zobaczysz na stronie (https://villamare.com.pl/apartamenty/apartamenty-3-pokojowe-nad-morzem/), którą też warto poznać. Naturalnie jeżeli taka tematyka jest według Ciebie warta zainteresowania.

Dużo osób wybierze się w góry, żeby pojeździć na stoku. Część wyselekcjonuje polskie zbocza, inni pomkną za granicę. I jedni, oraz drudzy muszą jednakże mieć na uwadze, że zanim poczną szusowanie po stokach, należy się do tego odpowiednio przygotować.

Do początku ferii zostało ledwo 10 dni. To zdecydowanie zbyt mało, aby dobrze się przygotować do zimowego szaleństwa. – Jeżeli ktoś nie był aktywny fizycznie przez cały rok czy przynajmniej ostatnie miesiące, to ma duży kłopot. Przed nartami świetny będzie również basen. Pływanie wzmacnia mięśnie, nie obciążając ich tak silnie, jak inne ćwiczenia. Warto zatem w ostatnich dniach przed podróżą począć systematycznie pływać. Zobacz .

O czym jeszcze trzeba pamiętać, jadąc na stok?Kask. To podstawa. Może nam się wydawać, że jest zbyteczny, ale przy upadkach, o które nie trudno, chroni naszą głowę, amortyzuje przy upadkach. Przy znacznych prędkościach, jakie rozwija się na stoku, uderzenie głową o zmrożony śnieg na pewno nie należy do rozkoszy.

Ubezpieczenie dla narciarzy. Szczególnie ważne, gdy wyjeżdżamy za granicę. Jeśli coś nam się stanie w górach, trzeba będzie płacić za akcję ratowniczą lub pobyt w szpitalu ze swojej kieszeni. Koszta idą częstokroć w tysiące euro. A gdyby potrzebne było wezwanie śmigłowca, mało komu udałoby się wypłacić, tak ogromne są to koszta. Jeśli wyjazd aranżuje biuro turystyczne, z reguły ubezpieczenie wliczone jest w koszta. Gdy jedziemy sami, musimy o to zatroszczyć się osobiście. Więcej na .

Serwisowanie wyposażenia. Konieczne musimy sprawdzić oraz należycie do wzrostu jak też wagi ustawić wiązadła. Lepiej uczynić to przed wyjazdem, a nie już na stoku. Wtedy kolejka jest często długa, ludzie się denerwują, natomiast serwismen robi to szybko, niekiedy niezbyt dokładnie. Już dziś wprowadź w przeglądarkę frazę: buty snowboardowe , nitro snowboard bądź wypożyczalnia nart Białka Tatrzańska. Rozgrzewka jest to podstawa przed zjazdem. Warto rozgrzać każde partie mięśni. Możemy na przykład przez kilkanaście minut potruchtać, a potem porozciągać się.