Wiosenne oraz letnie dni są zwykle długie i bardzo przyjemne. Większość z nas lubi je spędzać poza domem, aktywnie. Dzięki temu można naładować baterie na kolejne, mniej miłe pory roku, odstresować się, zapewnić naszemu organizmowi wit. D.

W szczególności, że pomysłów na spędzenie niniejszego czasu można mieć faktycznie mnóstwo. Od zwyczajnych spacerów, przez pikniki, plażowanie, aż po dłuższe wypady. Lubiane są także wycieczki rowerowe. Nic dziwnego – przecież to sport dostępny tak naprawdę dla każdego. Czy jest ktoś, kto nie ma w piwnicy własnego roweru? Raczej niewiele jest takich ludzi. A nawet jeśli, to w wielu

Osie rowerowe

Autor: MoBikeFed
Źródło: http://www.flickr.com

miejscowościach istnieją powszechnie dostępne wypożyczalnie. Starczy więc jedynie chcieć.
Jednak zanim pojedziemy na pierwszą w tym roku wyprawę na rowerze, powinniśmy najpierw odpowiednio o swój jednoślad zadbać. Co to znaczy?

Wykonajmy przegląd, sprawdźmy czy wszystko jest w porządku, czy nie powstały żadne awarie. Czy pedały rowerowe pracują tak jak mają – zobacz tutaj więcej. Wyszorujmy ramę, sprawdźmy łańcuch, jak również powietrze w oponach. Jeśli nie czujemy się na siłach, by to zrobić samemu, obowiązkowo wybierzmy się do warsztatu. Zatrudnione tam osoby będą znakomicie wiedziały, w jaki sposób powinny funkcjonować osie rowerowe.
Przegląd już wykonany? Wszystko jest w porządku? Możemy w takim razie ruszać! Szczególnie, że wycieczka rowerem to znakomity sposób na spędzenie czasu dla ludzi w każdym tak naprawdę wieku.

Możemy się na nią wybrać zarówno z bliskimi, jak i z przyjaciółmi. Warto raz na pewien czas zabrać na nią swoje dzieci, zwłaszcza, że kondycja fizyczna młodego pokolenia pozostawia sporo do życzenia. Wycieczkę taką połączmy z piknikiem oraz ogniskiem. Możemy również włączyć inne sporty, takie jak piłka (poldannet.pl/pl/page/siatki-sportowe/pilkochwyty.html) nożna lub też siatkówka. Dzieciaki z pewnością będą zachwycone takim sposobem spędzania weekendu, zapamiętają, iż aktywność fizyczna to coś interesującego oraz przyjemnego, korzystniejszego aniżeli letni dzień z laptopem czy przed TV. A jeśli nie mamy jeszcze dzieci – wybierzmy się z przyjaciółmi, rodzicami czy też nawet babcią i dziadkiem! Ważne, by zająć się czymś rozwijającym nas oraz konstruktywnym.