W życiu każdego dziecka nadchodzi moment, gdy trzeba zastąpić kochaną dotychczas butelkę ze smoczkiem kubeczkiem, z którego niekoniecznie będzie chciał pić z jednakową chęcią. Należyta chwila to trzeci bądź czwarty miesiąc życia, co nie znaczy, iż musimy całkiem zrezygnować z butelki. Butelką nadal możemy podawać mleko, kubeczek natomiast niech służy do innego typu płynów, na przykład wody, gdy zechcemy zaspokoić pragnienie maluszka. Z jakich rodzajów kubków można wybierać?

Pierwszym typem kubeczka są tak zwane doidy cup, a więc kubeczki ze ściętym kształtem. Dziecko pragnąc się napić nie będzie zmuszone odchylać mocno główki, toteż jest to niezmiernie komfortowy kubeczek.

Gdy będziesz szukać dodatkowych informacji na wątek poruszany w opisywanym poście, to wejdź tu – z pewnością te materiały również Cię zaciekawią.

Następnym produktem jeżeli chodzi o kubeczki dla dzieci, są kubeczki kapki – więcej opcji. Mają dziubek, który częściowo zastępuje smoczek. W odróżnieniu do smoczka jednakże nie ma w nich przymusu zasysania napoju. Wystarczy przechylić kubek, aby płyn zaczął się kapać. Odruch zasysania potrzebny jest natomiast w kubkach niekapkach. W takich kubkach, jak sama nazwa wskazuje, również gdy zostaną przechylone przez maluszka, napój nie będzie wyciekać.

kubki dla dzieci

Autor: Gift Collection
Źródło: www.pieknowdomu.pl

Ustnik w kubeczkach niekapkach może być twardy albo miękki, nasz wybór zależy od tego, z którego kubka z chęcią będzie pić pociecha. Dobrze jest też mieć na względzie kubek (sprawdź promocje na dalej 360 stopni, który pozwala pić z każdego jego brzegu. Starczy go przechylić oraz zassać, co czyni go podobnym do kubka niekapka. Po ukończonym roku życia powyżej scharakteryzowane typy kubków można zmienić np. na bidon ze słomką albo z ustnikiem. Nie wszystkie dzieciaczki od razu umieją pić przez rurkę, niektóre potrzebują więcej czasu, ale nie można się poddawać. Maluch bowiem musi wzmacniać okrężne mięśnie ust, a kubeczek ze słomką pomaga w tym w znakomity sposób.

Im szybciej przyzwyczaisz pociechę do picia z kubka, tym bardziej ułatwisz sobie życie w późniejszym okresie. Nie będziesz zmuszony przejmować się, iż maluch chce pić tylko z butelki, pomimo iż już dawno powinien brać kubek. W sklepach jest tak duży wybór towarów tego rodzaju, że nie powinieneś mieć kłopotu z wyborem odpowiedniego. Zawsze warto jest też zaopatrzyć się w kubki termiczne dla dzieci, jakie będą trzymać ciepło przez wiele godz., również gdy pójdziecie na długą przechadzkę.