Wyprawy w góry i przechadzki po pięknych trasach cieszą się pośród naszych rodaków rosnącym zainteresowaniem. Wizyta w górach zapewnia wiele atrakcji, ponieważ można nacieszyć się świeżutkim powietrzem, podziwiać cudowne widoki, a czasami nawet upajać się spokojem, jeśli trafi się na mniej uczęszczane szlaki. Do każdej wycieczki warto się jednakże odpowiednio przygotować, aby poczuć się komfortowo, jak również być w czasie wyprawy bezpiecznym.

Buty są bardzo ważne

Planując wyjazd w góry, trzeba zakupić dobre buty do wspinaczki. Ludzie czasami błędnie uważają, że takie obuwie jest wymagane tylko w wypadku karkołomnych i bardziej skomplikowanych wypraw na niebezpieczne szczyty. To nieprawda. W górach panują naprawdę zmienne warunki pogodowe, w dowolnej chwili może dochodzić do opadów lub zlodowacenia tras. Kamienie na ścieżkach bywają śliskie i nietrudno stracić równowagę. Dobre buty pozwalają utrzymać przyczepność, wzmocniona kostka pomaga ochronić stopę przed urazem. Nabycie właściwego obuwia powinno zatem okazać się częścią przygotowań do wyjazdu w góry, nawet jeżeli zamierzamy spacerować po dolinkach. Akcesoria górskie – czytaj więcej.
Wycieczka w góry

Autor: 白士 李
Źródło: http://www.flickr.com

Chcesz zażywać przechadzek? Kup kije do trekkingu!

W sytuacji, kiedy chce się ułatwić sobie spacerowanie, jak również zadbać o najlepsze tempo marszu, warto nabyć kije do trekkingu.Takie kije przydają się zarówno w czasie spacerów po dolinach, jak też na trochę wyżej położonych szlakach, na jakich nie bywa niezbędne wykorzystanie rąk do chwytania łańcuchów czy pozostałych zabezpieczeń. Kijki trekkingowe okażą się pomyślną inwestycją, gdyż można wykorzystywać je na co dzień, podczas przechadzek i treningów. Stają się one w naszym kraju coraz bardziej popularne! Czytaj o górskich wyprawach.Wyszukaj odpowiedni punkt z wyposażeniem!

Obmyślając sprawunki pod względem wyjazdu w góry, warto znaleźć świetnie zaopatrzony market z określonym wyposażeniem. Dobre buty kupimy w sklepach górskich lub sportowych, tak samo sprawa ma się z kijkami do trekkingu, plecakami, śpiworami i innymi przydatnymi artykułami. Zakupów można dokonywać też w sieci, jednak w wypadku butów lepiej przymierzyć parę różnych fasonów, aby przekonać się, który idealnie nam pasuje. Przy zakupie kijków trekkingowych uwagę warto zwracać na materiał, z jakiego powstały.