Nim jednak pociecha wyfrunie z rodzinnego gniazda, czeka nas jeszcze długa i ciężka droga, aby odpowiednio wychować małego człowieka. Oczywiście, każdy młody rodzic z pewnością przeczytał przed pojawieniem się maleństwa całe stosy fachowych książek i wydaje mu się, że posiadł całkowitą wiedzę na temat wychowania dziecka. Jak często teoria przegrywa z praktyką! Okazuje się, że najkorzystniej zdać się na własny instynkt.

barbie

Autor: RomitaGirl67
Źródło: http://www.flickr.com

Ale możemy poszukać pomocników. W prawidłowym rozwijaniu się naszych latorośli pomogą nam interaktywne zabawki. Powstało już całe mnóstwo firm, które zdecydowały się działać właśnie w tym kierunku. Jest to, jak widać, świetny pomysł na interes. Dorośli są gotowi na wszystkie ofiary, także w formie pieniężnej, by zagwarantować swym pociechom świetlaną przyszłość. A jeśli produkty rzeczywiście spełniają swoją rolę, to powodzenie gwarantowane. Coś z branży muzycznej: czytaj tu.

Druga bardzo popularna zabawka to wszelkiego typuu gry memory to znaczy gry pamięciowe. Zazwyczaj to zestaw kartoników z obrazkami. Każdy obrazek narysowany jest dwa razy a zadaniem gracza jest zbieranie par. Gra wymaga zapamiętywania gdzie położony jest kartonik z jakim obrazkiem i bardzo wspomaga rozwój. To również wspaniały sposób na rodzinne spędzenie popołudnia, na przykład gdy pada deszcz.

Zabawki są obecnie na niezwykle dużym poziomie zaawansowania – zwłaszcza te, o jakich mamy pewność, że wywodzą się z rzetelnych źródeł. Dla małych dziewcząt, które młodzi opiekunowie chcą nauczyć świadomości odpowiedzialności, wytrwałości i jednocześnie zapewnić im konkretną porcję zabawy, powinny sprawdzić się, interaktywna zabawka wyglądająca niemal jak prawdziwe osoba. Reaguje szlochaniem, śmiechem, pochrapuje. Natomiast chłopakom do wyzwolenia kreatywności na pewno przydadzą się z kolei klocki Cobi, czyli jeszcze jedna interesująca produkcja, obok klocków Lego, jaka daje wykreować sobie mały świat i samemu wymyślać i prowadzić losy niedużych, klockowych bohaterów.

O sprawach dotyczących rozmaitych kwestii dowiedzieć się można z sieci. Wtedy wystarczy przeczytać tekst o opisywanym zagadnieniu oraz przedstawić szczegóły (www.krevetki.pl/).

Oczywiście oba te produkty odpowiednie są w chwili, kiedy dzieci są w odpowiednim wieku – jeśli chłopak ma już więcej lat i ma dryg do mechanizmów, najlepiej zapewnić mu dostęp do droższych, lecz mających znacznie więcej możliwości klocków Lego Technics. Coś dla naszych maluchów: wpis.

Również dla większych dzieci przeznaczone są samochody sterowane rc. Wspomagają rozwój widzenia przestrzennego, oraz kształcą inne umiejętności choćby ocenę odległości, prędkości itp. Konieczne są także pewnego rodzaju zdolności manualne, żeby poradzić sobie z obsługą pilota.