Organizując ciekawe wakacje w Polsce ze spokojem można brać pod uwagę Kotlinę Kłodzką. W pierwszej kolejności zachęca ona przyjeżdżających doskonałymi zdrowotnymi walorami, o czym najlepiej świadczy pięć uzdrowisk i blisko trzydzieści sanatoriów.

oferta noclegów w Kotlinie Kłodzkiej

Autor: Eri_pl
Źródło: www.flickr.pl
Poza tym oferuje sporą ilość najróżniejszych atrakcji turystycznych i dla osób szukających adrenaliny, i spokojnego wypoczynku, co więcej, warto tam przyjeżdżać praktycznie przez cały rok. Okres od wiosny do jesieni to głównie możliwość zwiedzania okolicy, wędrówki po górach czy uprawianie różnych sportów. W Kotlinie wytyczone zostały przepiękne piesze i rowerowe trasy, w dużej części przypadków malowniczo położone wśród przepięknej przyrody. Za to zima to okres, kiedy liczne narciarskie stoki i wyciągi kuszą do aktywności na desce albo nartach. Bardzo popularne w tamtejszym regionie jest także narciarstwo biegowe, na okolicznych trasach spotyka się nawet w zimie wiele znanych ze świata sportu i telewizji osób.

Sprawdzając turystyczną ofertę Kotliny Kłodzkiej od razu widzi się kilka znanych na całą Polskę hitów. Można rozpocząć od Jaskini Niedźwiedziej, z pewnością warte obejrzenia również będą Szczeliniec Wielki i Błędne Skały. Na końcówkę można sobie pozostawić Twierdzę Kłodzko oraz Kopalnię Złota, a ostatecznie skończyć okoliczne zwiedzanie najlepiej będzie w Muzeum Zabawek w Kudowie Zdroju.

Biorąc pod uwagę to, że popularność tego rejonu bez przerwy wzrasta, to trudno się dziwić, że baza noclegowa jest tam coraz lepiej rozwinięta i nie brakuje miejsc takich, jak pensjonaty w Polanicy-Zdrój. Noclegi kotlina kłodzka to przede wszystkim duża ilość kwater prywatnych, one w największej licznie są dostępne dla urlopowiczów. Dużym zainteresowaniem cieszą się także pensjonaty Polanica zdrój, ich oferta jest na tyle duża, że bez problemów każdy raczej znajdzie coś odpowiedniego dla siebie. Pamiętać trzeba tylko o tym, że w pewnych okresach roku trzeba wcześniej pomyśleć o zrobieniu rezerwacji. Jeżeli zostawi się to na sam koniec, to okazać się może, że najlepsze miejsca będą już pozajmowane i będzie trzeba zmieniać plany.