Większość dzieci ma ogromną wyobraźnię. Żeby ją rozwijać potrzebne są różnorakie czynniki, jakie ją pobudzą. Wraz z rozwojem maluchów ich możliwości poznawcze rozkwitają dość szybko, stąd tak znaczące jest, żeby odpowiednio je rozwijać.

serwis internetowy

Autor: Sharon & Nikki McCutcheon
Źródło: http://www.flickr.com

Ilustracją tego jest ciastolina lodziarnia dedykowana najmłodszym. To niebanalna propozycja dla dzieci, która stymuluje ich kreatywność oraz sprawność manualną. Taka ciastolina jest o wiele bardziej plastyczna niż zwyczajna plastelina. Nie trzeba jej podgrzewać, aby stała się elastyczna. Zestaw posiada tzw. automat (https://magicplay.pl/?pl_automaty-z-nagrodami,36) do lodów, jaki dobrze imituje rzeczywiste urządzenie. Wykonanie jest wyjątkowo staranne, co gwarantuje długi czas użytkowania. Dodatkowo całość zawiera dodatki typu łyżeczki czy pucharki, co jest szczególnie atrakcyjne dla dzieci.

Kolorowe plasteliny są niezwykle miękkie, dlatego najmłodsi mogą bawić się swobodnie bez żadnych problemów. Można z nich stworzyć interesujące kształty, jakie będą kopią prawdziwych dodatków do lodów. Czekolada czy wiórki to tylko jeden z przykładów możliwości prezentowanego zestawu. Korzystną informacją dla dorosłych jest fakt, że plastelinę można łatwo usunąć i nie zostawia żadnych plam czy przebarwień. Oszczędza to rodzicom sprzątania i obaw, iż plastelina może zostawić stałe zabrudzenia. Resztki plasteliny prezentują się jak okruszki, dlatego bez kłopotu można je natychmiast zamieść czy odkurzyć, co stanowi niewątpliwy plus zestawu. Z ciastoliny powstają kolorowe desery, które dzieci własnoręcznie mogą wykonać. Barwy są intensywne, więc dla dziecka stanowi to ogromną zachętę do zabawy.

Zabawka pozwala na zrobienie zabawnych tortów czy lodów, jakie mogą posiadać przeróżne kolory. Komplet gwarantuje stworzenie około czterdziestu rozmaitych kształtów, jakie na pewno trafią w gust dziecka.

Jeżeli bardzo zajmuje Cię prezentowana w tym materiale kwestia, to dodatkowo zobacz ofertę na stronie (https://copyline.pl/kopiarki-zielona-gora/). Na pewno odnajdziesz w niej coś interesującego dla siebie.

Istotnym czynnikiem jest bezpieczeństwo, dlatego producent udostępnia plastelinę wolną od szkodliwych dodatków. Stąd też masa ta może być wykorzystywana przez dzieci bez strachu o zatrucie. W czasie takiej zabawy dzieci – nawet te najmniejsze, uczą się rozróżniać kolory oraz stwarzać różne bryły, dlatego warto jest poświęcić czas i wspaniale bawić się wraz z nimi, co zapewni miłe momenty w gronie rodzinnym. Ciastolina to wspaniały pomysł na podarunek dla dzieci. Bez wątpienia będzie to niespodzianka, która zagwarantuje doskonałą rozrywkę. Aktualnie polecamy również książki dla dzieci, które świetnie kształtują wyobraźnię.