W ostatnim czasie znacznie bardziej rozpowszechniane jest pojęcie beading. Myślisz co to jest? Jest to coraz bardziej znana sfera rękodzieła. Ta kwestia koralikowania wywodzi się z rejonów Ukrainy, a także Bieszczad. Tam zawsze tworzy się tak nazywane krywulki, a więcpiękne, ale i czasochłonne naszyjniki. Godzinami są one wyplatane z niewielkich paciorków. W dawnych czasach tego typu naszyjnik był okazem bogactwa łemkowskich dziewcząt. Ciekawostką jest to, że za cenę materiałów używanych na kilka krywulek, można był kupić krowę.

Dzisiaj już nie krywulki, a beading jest stosowany przez znacznie więcej osób. Potrzebne do pracy są koraliki. W ofercie sklepów dostępnych jest wiele niewielkich koralików, nie każdy rodzaj jednak jest odpowiedni do pracy. Jedne bowiem są odpowiednie do przyszywania kilku błyszczących koralików, żeby ożywić kompozycję, inne z kolei do sznura korali, a tam ważna jest precyzja. Rozpoczynając pracę z niewielkimi koralami może się zdawać, że bez trudu kupimy odpowiednie elementy. Niestety, nie jest to w ogóle takie łatwe, właśnie wybór koralików staje się kłopotem.

korale

Autor: Trollbeads
Źródło: Trollbeads

Tym bardziej dla osób, które właśnie chcą rozpocząć pracęz użyciem koralików. Do kupienia najbardziej tanie i bardzo dostępne są koraliki standardowe, które nie firmują się żadną marką. Są niedrogie, ale nie opłaca się w nie zainwestować chociażby paru groszy. Do uczenia też nie są dobre, bo koraliki takie powinny być wyjątkowo równe, inaczej nie da się poprawnie nauczyć techniki i możemy stracić jedynie nerwy, co więcej będziemy się frustrować, że nic nam nie wychodzi.

Nie zastanawiaj się- przejdź do strony (http://www.c-l.pl/kategoria-produktu/zywice/zywice-winyloestrowe/), by otrzymać uzupełniające info na prezentowany w artykule temat. Czekamy na twoją opinię!

Dlatego także początkującym należy polecić koraliki Miyuki.

Co do koralików, które nie są markowe, to i na nie może przyjść czas, w momencie gdy już osiągniemy biegłość najlepiej z kolei uczyć się na znanych nam i niezawodnych koralikach.

Jeśli masz zamiar rozszerzyć swą znajomość rzeczy z ten temat, to namawiam do mojej strony. Należy nacisnąć na moje hiperłącze i już.

Jakiego typu posiadamy typy koralików? Bardzo różne, ale na uwagę szczególnie zasługują koraliki szklane. To naturalnie jest zależne od naszego gustu. Dobrać tak więc można wiele rodzajów koralików, w sumie wybór jest tak duży, że można eksperymentować.