Wiele ludzi we współczesnym śpieszącym się świecie szuka rozrywek, które mogą w szybki i prosty sposób odstresować. Jednym z typów takich zabaw są gry przeglądarkowe – na przykład gry manager. Bardzo dużo ludzi lubi gry w ogólnie pojętym zakresie. Jedni oddają się grom przygodowym, strategicznym, czy to na konsolach , czy różnorakich sprzętach. Jednak bardzo dużym rozgłosem szczycą się gdy manager.

gra

Autor: Bryan Ochalla
Źródło: http://www.flickr.com
Jest to dość śmiały i niezwykły rodzaj zabawy, gdyż głównym przyświecającym im ideom jest gospodarowanie czymś lub kimś – pełnienie funkcji opiekuna, trenera, dyrektora, szefa, czy przywódcy. Tego typu gry przeglądarkowe dają możliwość zrelaksować się po ciężkim i nudnym dniu w pracy, szkole i w życiu prywatnym. Zmuszają one co prawda do dedukcji, ale dzięki temu można rozwiązywać zagadki i wymyślać teorie na temat wielkich tajemnic – klik . Prostota i przyjemność z obmyślania i główkowania polega na satysfakcji z odgadniętej jakiejś zagadki i historii. Z innej strony taka zabawa zapewnia także szansę zaaranżowania i miłego odbycia wolnego czasu. Niestety nie wszyscy dysponują tym czasem. Wszelkie obowiązki i szybkość życia czasem nie umożliwia tego. Jednak mimo to gry przeglądarkowe mają możliwość poszczycić się nieobniżającą się popularnością od chwili powstania. Ich zaskakujący sukces można oddać ich dostępności. Więc przybliżając – gry manager są wypuszczane przez producentów całkiem bez opłat, nie wymagają one instalowania i innych dodatkowych programów, czy wtyczek. Dzięki temu należy jedynie mieć przeglądarkę i ciągłe łącze z internetem. Dla pewnych ludzi niezwykle ważną sprawą jest możliwość spotkania w grach ludzi z całego świata. Rodzą się tam znajomości i przyjaźnie, a zwłaszcza możliwość genialnej i rozwijającej zabawy.

virtual garden
Gry przeglądarkowe są dedykowane też tym ludziom, nie mającym sprzętu takiej klasy, by pasowały grom najnowszej generacji, albo zwyczajnie nie posiadają miejsca na dysku i nie chcą instalować wielu dodatków i programów. Gry manager i inne zabawy takiego rodzaju udostępnione przez przeglądarki posiadają bezsprzeczną zaletę – grać można właściwie zawsze i z każdego miejsca. Używanie ich jest możliwe z wielu mobilnych urządzeń – .