W noc przed Wszystkimi Świętymi, śmierćtraktuje się z przymrużeniem oka. 31 października to, wykreowane dzięki amerykańskim filmom, Halloween. Oczywiście w USA celebruje się najhuczniej to święto, a jestono tak rozpropagowane, iż inne kraje również zaczęły pożyczać tę tradycję. Ceremoniał ten nie jest jeszcze w Polsce tak znany jak inne święta zza Oceanu, np. Walentynki.

przebrania na halloween

Autor: Marisa
Źródło: http://www.flickr.com
Ale sympatycy obchodzenia Halloween są coraz bardziej zauważalni – przede wszystkim w większych miastach. Halloween przywędrowało do nas w latach 90-tych, natomiast nie zadomowiło się na tyle, by doczekać się polskiej nazwy. Święto upaja się dużą wziętością nie tylko w USA, ale też w Kanadzie, Wielkiej Brytanii i Irlandii. W tych państwach Halloween ustępuje jedynie świętom Bożego Narodzenia. To bowiem Irlandczycy przywieźli zwyczaje Halloween do USA. Wywodzą się one z celtyckiego rytuału Samhain. W dobach pożegnania lata i powitania zimy Celtowie wspominali poległych.

biała dynia na halloween

Autor: pinterest.com
Źródło: pinterest.com

Dobre duchy zapraszano do mieszkań, złe odstraszano. To dokładnie tu doszukuje się początków przebierania się w Halloween. Najbardziej popularną zabawą powiązaną z Halloween jest „cukierek albo psikus”. Przebrane, w kostiumy na halloween, np. wampirów, wiedźm, kościotrupów oraz duchów, dzieci przechodzą po okolicy i stukają do drzwi mieszkań. Jeśli nie dostaną słodyczy karzą gospodarzy psikusem. Tego typu zabawy na halloween są przez każdego lokatora odbierane z wyrazami przyjaźni, w żaden sposób nie zdarza się się dopatrzyć w nich nic niedobrego.

Pragniesz czytać dalej zajmującą treść? Zatem nic nie stoi na przeszkodzie – kontynuuj szkoła pływania kraków na kolejnej witrynie.

Zwyczaje powiązane z Halloween przypominają polskie Andrzejki. Noc Halloween ma odpowiedzieć na zapytanie jaki będzie nadchodzący rok.

Do odgadnięcia przyszłości służą wróżby. Stosuje się do nich spodki, jabłka pływające w wodzie (wyciąga się je uzębieniem, nieuszkodzone wróżą sukces) i świeczki (skacze się przez nie; te które nie zgasną to szczęśliwe miesiące w przyszłym roku).

Na tej stronie są niezwykle ciekawe informacje, lecz kiedy chcesz dowiedzieć się więcej, odszukaj ponadto (http://www.babie-lato.com/kurs-cukierniczy/) inne dane, które są dostępne tutaj.

Symbolem Halloween została wydrążona dynia. Wycina się w niej kontur oczu i ust, a do wnętrza wstawia świeczkę. Taka dynia w ciemnościach przypomina oblicze zjawy. Wydrążone dynie ukazują się w oknach domów i na podwórkach. Podobnie ona jak i kostiumy na halloween i dodatkowo zabawy na halloween są niezmiernie ważne przy świętowaniu tego ceremoniału.