Planowanie wakacji z rodzinką nie należy to prostych rzeczy. Nie każdemu konkretny kierunek pasuje, nie we wszystkie miejsca można zabrać małe dziecko. Dlatego tak istotne jest przemyślenie, gdzie oraz na jak długo wyjechać, a w końcu, co z sobą zabrać. O ile przyjętym kierunkiem są góry, a bierzemy z sobą pociechy, wtedy dobrze jest wiedzieć, o czym nie należy zapomnieć przed podróżą.

polecamy

Autor: Susanne DaDavidsson
Źródło: http://www.flickr.com
Rodzinny wyjazd w góry nastręcza odpowiedniego przemyślenia. Należy zabezpieczyć się na wszelakie warunki. To zwiększy szansę na spokojniejszy wypoczynek. Przed eskapadą musimy wybrać miejsce noclegu. Może są znajomi, jacy wcześniej tam byli i mogą coś podpowiedzieć? Dobrze jest popytać bliskich, ale również ludzi na forach. Dobrze, jeżeli wiadomo, na które atrakcje możemy liczyć w niedalekiej odległości od punktu pobytu.

Danych na ten temat najlepiej poszukać w informatorach a także w sieci.

Masz apetyt na podobną informację na omawiany tu wątek? Jeśli tak, to śmiało kliknij ten link – to użyteczna oferta.

Należy przy tym pamiętać, że pogoda nie zawsze może służyć zwiedzaniu na powietrzu. Następny istotny aspekt to budżet wakacyjny. Na wakacjach z pociechami przyda się również spis gier oraz zabaw w trakcie podróży i dżdżystych dni. Dzięki temu rodzinka jest zabezpieczona przed marudzeniem, utyskiwaniem oraz niewłaściwym postępowaniem najmłodszych. Nieodzownie przygotujmy listę rzeczy do zabrania. Pakując całą rodzinę nietrudno zapomnieć o odzieniach, które zapewnią bezpieczne chodzenie po marszrutach.

Góry

Autor: Andrzej Wójtowicz
Źródło: http://www.flickr.com
Odwiedź sklep górski (więcej tutaj). Obojętnie na porę roku góry wymagają spakowania ubrań lżejszych a także cieplejszych. Najważniejsze są dobrze dopasowane buciki. Buty trekkingowe Salomon – wodoszczelne, powyżej kostki oraz oddychające, będą najlepsze. Co istotne, konieczne jest, by ich podeszwa była twarda, a same buciki przed ekskursją odpowiednio rozchodzone.

Oprócz obuwia także ważne jest zakupienie dobrej kurtki ochraniającej przed zimnem jak też opadami. Materiały wykorzystane do jej wyprodukowania powinny być odporne na deszcz, wiatr, ale również powinny być oddychające. Dobrze jeżeli kurtka nie przylega idealnie do skóry i jest dłuższa aniżeli tylko do pasa. To umożliwia maksymalną swobodę ruchów jak też lepszą ochronę przed częstymi, intensywnymi zmianami pogodowymi. Oferta sklepu tu..