Jednym z najistotniejszych składników przesądzających o bezpieczeństwie na placu rozrywek bądź obiekcie sportowym jest zapewnienie wysokiej jakości nawierzchni amortyzującej upadki. Należycie zainstalowane pewne nawierzchnie na place zabaw umożliwiają ustrzec się wielu niebezpiecznych urazów (jak złamania bądź zwichnięcia). Istnieje ogromnie wiele materiałów tłumiących upadki, zarówno nawierzchnie sztuczne takie jak gumowe płytki, syntetyczna trawa, lub nawierzchnie wylewane, po półprodukty naturalne: piasek, wióry, kora itd. Naturalnie każdy z owych materiałów ma swe wady a także zalety.

Plac zabaw dla dzieci

Autor: Ryan Hyde
Źródło: http://www.flickr.com
Maty sztucznej trawy powstają z wysokiej jakości pianki polipropylenowej o zamkniętych porach. Dzięki takiemu rozwiązaniu możliwe jest uzyskanie mat o wysokiej wytrzymałości, przy jednoczesnym zachowaniu giętkości. Dzięki budowie porów pianki możliwe jest uwięzienie tlenu w ich wnętrzu. Po sprężeniu powietrza, pianka będzie mieć zdolność asymilowania energii.

Masz chęć zobaczyć inne podobne pomocne wskazówki? Jeśli tak, to zobacz tutaj legalna praca w polsce, a na pewno nie odczujesz rozczarowania.

Konstrukcja maty umożliwia wodzie przepływać swobodnie pomiędzy jej zamkniętymi porami. Dzięki takiemu rozwiązaniu możliwy jest zarówno pionowy jak także poziomy drenaż, bez ryzyka, iż mata będzie pochłaniać wodę. Więcej na

W zależności od wymaganego stopnia absorpcji uderzenia, maty składają się z jednej albo dwu powłok, pokrytych sztuczną trawą. Standardowym kolorem wykończenia jest odcień zielony, jednakże inne odcienie są dostępne na życzenie. Zastosowanie mat z syntetycznej trawy umożliwia drenaż, tak pionowy jak i poziomy. Podobne maty mogą być układane na większości rodzajów podłoża, będą pokrywać się z kształtami danego podłoża, nie pękając bądź ulegając innym uszkodzeniom. Więcej na .

Dziecko na placu zabaw

Autor: Thi-Thanh-Tâm Nguyen
Źródło: http://www.flickr.com
Maty ze sztucznej trawy są proste w instalacji. Są one wytwarzane wraz z łącznikami, umożliwiającymi spiąć je razem. Sztuczna murawa może zostać bez trudu ułożona na warstwie pianki i wypełniona kruszywem, piachem lub mieszaniną obydwu. Mata może być z łatwością skrócona z pomocą ostrego nożyka.

Do klejenia fragmentów maty polecamy nowoczesny klej d4 . Są to kleje powszechnie uznawane za kleje, które tworzą absolutnie wodoodporne złącza o najwyżej trwałości. Kleje D4 na zewnątrz mogą być używane, mogą też być narażone na działanie czynników atmosferycznych, aczkolwiek pod warunkiem pokrycia spoiny klejowej odpowiednią ochronną powłoką.