Przyjście na świat długo wyczekiwanego dziecka wprawia w uniesienie całą rodzinę: od prababć poczynając, a na najmłodszych kuzynkach finalizując. Każdy stara się podarować prezent, a nim w większości przypadków są zabawki. Z kolei niewiasty wprost kochają kupować małe ubranka, czyli body albo kurteczki. Gdy ten początkowy entuzjazm nieco zredukuje się, wtedy nadchodzi czas na trzeźwe myślenie.

małe uśmiechnięte dziecko

Autor: Raime Amin
Źródło: http://www.flickr.com

Artykuły dla niemowląt jesteśmy w stanie z grubsza podzielić na dwie następujące grupy: te przeznaczone tylko i wyłącznie dla jednego maluszka i te, które bez chwili wahania przekażemy przyjaciołom, którzy radują się z narodzin pierwszego albo kolejnego potomka. Ubranka, o których napomknęliśmy wyżej, pozostają produktem, o jaki warto podpytać wśród znajomych rodziców. Noworodki szybko rosną i bezustannie potrzebują nowych szmatek. A trzeba pamiętać, że niektóre matki z ochoczą pozbędą się z szafek fatałaszków, z których ich pociechy już wyrosły.

Ci bardziej skrupulatni rodziciele przypomną nam, że artykuły dla niemowląt to wcale ubranka. To szereg przyborów, bez których niełatwo w XXI stuleciu wyobrazić sobie codzienną kąpiel lub karmienie. Matki oraz tatusiowe już dawno przyzwyczaili się do udogodnień, jakie udostępniają sklepy tradycyjne i te internetowe – sprzedające przedmioty dla niemowląt. Wystarczy, że wymienimy tutaj termometry bezrtęciowe, które służą do mierzenia temperatury kąpieli, a także różnego gatunku myjki i kaczuszki kąpielowe. A do karmienia przydają się bardzo dobrej jakości kubki oraz łyżki ze specjalnego surowca.

Jeżeli pragniesz wiedzieć więcej, to obejrzyj dodatkowe wątki. Znajdziesz je na nowej stronie, którą opracowaliśmy pod tym linkiem.

Wybór jest tak bogaty, że niekiedy możemy zapomnieć, że smoczki dla dzieci również zaliczymy do tej grupy towarów dla małych dzieci.

niemowlę ze smoczkiem

Autor: Quinn Dombrowski
Źródło: http://www.flickr.com

Wróćmy jednakże do podziału, o którym już tutaj napomknęliśmy. O ile można oddać takie akcesoria jak wanienki czy stojaki pod wanienki, o tyle istnieje szereg artykułów, które już z założenia są przeznaczone tylko dla jednego dziecka. I w tym momencie przypuszczalnie każdy pomyśli o pieluchach i nożyczkach do skracania paznokci. Jednak na tym spis się nie finalizuje.

Jeżeli masz ochotę rozszerzyć swoją wiedzę, to przejrzyj ciekawy wpis (https://www.przedszkoleguzik.pl/nauka-przez-zabawe/). W nim wyłożyliśmy dodatkowe i intrygujące informacje.

Możemy go uzupełniać o smoczki avent, butelki, kolorowe talerzyki razem z plastykowymi łyżeczkami oraz inne akcesoria służące maluchowi do jedzenia. Podarowanie powyżej wymienionych artykułów np. smoczek Avent jest sporym nietaktem i, co gorsza, może stać się przyczyną kłótni, a nawet smutnym finałem niedawno zawiązanej przyjaźni.