Salon fryzjerski jest bardzo charakterystycznym miejscem, którego wygląd i elementy wyposażenia zmieniły się w znaczny sposób na przestrzeni lat. Kiedyś fryzjer zajmował się nie tylko obcinaniem włosów, ale również goleniem zarostu, czyli podstawowymi narzędziami były przybory do golenia w formie pędzla i golarki. Od tych czasów wiele się zmieniło i obecnie można obserwować bardzo nowoczesny, a niekiedy nawet awangardowy wystrój salonów.

Nierzadko można także zauważyć zależność pomiędzy typem wystroju i wyposażeniem salonu fryzjerskiego a cenami zabiegów. W części przypadków wyższe ceny są ugruntowane wyższymi kwalifikacjami pracowników czy lepszymi kosmetykami w tych salonach wykorzystywanych, ale nie zawsze się to sprawdza. Dzisiejsze salony fryzjerskie posiadają niezwykle zróżnicowaną ofertę.

Zobacz tu, sprawdź ofertę naszej firmy a na pewno znajdziesz coś interesującego. Mamy bardzo konkurencyjne ceny, więc nie będziesz żałować!

Ich wyposażenie jednak najczęściej przedstawia się podobnie. Sprawdź najnowszą ofertę: .

mikrodermabrazja

Autor: DER-MED
Źródło: Centrum Kosmetyczno-Dermatologicznym DER-MED

Przedmiotem, którego nie spotyka się nigdzie indziej jest sprzęt dla turystów. Myjnia – sprawdź ten artykuł: poszerzone informacje pod linkiem – taka to rodzaj umywalki z fotelem, wykorzystywany do mycia włosów klientom przez pracownika. Poza tym potrzebnym elementem wystroju są jak największe lustra. Dzięki nim fryzjer może widzieć włosy klienta z każdej strony, a także sam klient ma możliwość podziwiania efektu. W salonie fryzjerskim ogromnie ważne jest odpowiednie oświetlenie, ułatwiające zadanie pracownikom. Ponadto koniecznymi elementami są różnego rodzaju urządzenia, takie jak przykładowo suszarki. Oczekuje się, by urządzenia takie wykorzystywane zakładach fryzjerskich były wysokiej jakości. Tak samo jest z pozostałymi akcesoriami takimi jak choćby nożyczki, grzebienie czy cały zestaw kosmetyków.

Zabieg nawilżający

Autor: www.skinclinic.pl
Źródło: www.skinclinic.pl

W salonach fryzjerskich bardzo ważne są także dobrze dobrane meble. Mają one za zadanie pomieścić wszystkie konieczne akcesoria. Potrzebne są więc pojemne szafki oraz regały. Bardzo przydatne bywają niekiedy plastikowe regały na kółkach, ułatwiające korzystanie z niektórych akcesoriów. Oprócz tego najbardziej istotne w tym gronie są na pewno fotele fryzjerskie . Są to specyficzne krzesła na kółkach o miękkim siedzisku i oparciu, najczęściej posiadające podnóżek. Ich ważną cechą jest opcja regulacji wysokości w celu ułatwienia pracy fryzjerowi.