Wszelkie zabawki, jakie trafiają na rynek w państwach Unii Europejskiej, winny spełniać dobre standardy bezpieczeństwa. Zabawki są konieczne każdemu dziecku, albowiem kształtują, bawią, kształcą.

samochodzik zabawkowy

Autor: Creative Tools
Źródło: http://www.flickr.com
Sklep internetowy oferuje pełną paletę zabawek dla dzieci w każdym wieku. Kilkutygodniowe dziecko przez zabawki uczy się barw, form i dźwięków. Zabawki muszą być odpowiednie do wieku dziecka. Malcom do 3 lat nie można kupować zabawek z drobnymi elementami. Takie maluchy uwielbiają wszystko wkładać do buzi, a to byłoby niebezpieczne. Zabawki najlepiej nabywać w renomowanych sklepach, także internetowych. Takie sklepy sprzedają sprawdzone, wyprodukowane z odpowiednich towarów zabawki.Bez względu na to, czy to laleczka, klocki, piłka, lub traktor zabawka – -, wszystkie powinny być przede wszystkim dobre. Dzieci biorą je przecież do buzi, gryzą, zrzucają na posadzkę, przysiądą na nich i sprawdzają na przeróżne sposoby. Zabawka powinna to wszystko znieść. Nic nie powinno się urwać, ułamać ani odczepić. Dopiero artykuł zaprojektowany dla malucha powyżej trzeciego roku życia może być w wyższym stopniu zróżnicowany i mieć drobne fragmenty. Należy zwrócić też uwagę na wykończenie zabawki. Nie może mieć ona wyrazistych brzegów, zadziorków, kiepsko odlanych detali, słabo utrzymujących szwów, zwisających nici, niedoróbek, fatalnie zbudowanych fragmentów. No i winna być prosta do utrzymania w czystości. Najlepiej, gdy jest możliwość ją całą umyć, wyprać w ręku, czy też pralce, ewentualnie wyczyścić w różny sposób.

Przejdź do sklepu

Autor: sxc.hu
Źródło: http://sxc.hu
Sklep internetowy częstokroć proponuje porządne zabawki za mniejszą zapłatę aniżeli w normalnych sklepach, a poza tym to praktyczne, można obejrzeć fotografie, poczytać opisy, poznać zdania innych użytkowników.
Wszelka zabawka powinna pasować nie tylko do wieku, lecz i zamiłowań pociechy. Podarek dostosowany do pasji będzie długo radował i rozwijał pasje. Zabawka musi się podobać dziecku a nie rodzicielom. Temperament dziecka określi typ zabawki. Jeżeli pociecha jest powściągliwa powinno się uradować ją kompletem kreatywnym. Latorośl z żywym temperamentem oczarują gry sprawnościowe i ekwipunek sportowy.