Jeżeli zadecydowaliśmy, że w naszym mieszkaniu pojawi się kot, to zanim weźmiemy kolejnego członka rodziny, powinniśmy zapewnić mu właściwe miejsce oraz nabyć wszystko co dla niego będzie potrzebne. Jeżeli nie chcemy posiadać podrapanych mebli i nóg, to należy wyposażyć się w specjalny drapak dla kota.

Istnieje on w przeróżnej wielkości, do tego ma różnorakie tunele oraz pudła, w których kot może się schować. To spowoduje, że nasz pupil będzie miał o co się łasić, o co tępić pazury, a w dodatku nie będzie się nudził, jeżeli sam zostanie w mieszkaniu. Należy myśleć nad takimi mocniej rozbudowanymi drapakami, gdyż wówczas kot będzie miał większe pole do tworzenia zabaw (przykłady w sklepieKuweta dla kota to podstawa

Musimy wspomnieć, że w każdym mieszkaniu, w którym powinien się pojawić kot, musi się także pojawić właściwe miejsce, w którym będzie się on załatwiał. Taka kuweta dla kota powinna być dużych rozmiarów, tak żeby nasz kot miał szansę się tam pomieścić, a do tego musi być wypełniona właściwym piaskiem. Kupimy ją tu: . Najlepiej kiedy wrzucimy do niej żwirek pochłaniający niemiłe zapachy, ponieważ wtenczas nic niemiłego nie będzie rozchodziło się po mieszkaniu. Taka kuweta powinna być wciąż ustawiona w tym samym miejscu, aby nasz kot wiedział, w jakim miejscu powinien się załatwiać i nie zrobił nam bałaganu w calutkim mieszkaniu.

kot

Autor: sxc.hu
Źródło: sxc.hu

W markecie zoologicznym znajdziemy wiele dodatków

Gdy nie mamy pewności, co jeszcze potrzebujemy dla naszego kota, to należy wybrać się do sklepu zoologicznego. To właśnie tam będziemy mogli się z bliska przyjrzeć przeróżnych zabawkom oraz zdecydować, co chcemy podarować własnemu zwierzakowi. Im będzie ich więcej, tym mniejsze będzie prawdopodobieństwo, że będzie psuł nasze rzeczy.

Podobne dane znajdują się tu – więcej zobaczysz na stronie, którą też warto poznać. Oczywiście jeśli taka problematyka jest według Ciebie użyteczna.

Co więcej, nie możemy tutaj zapomnieć też o dobrym pożywieniu, które powinno dawać mu wszystkie potrzebne składniki odżywcze, aby mógł być z nami jak najdłużej.