Zima nieodłącznie kojarzy się ze śniegiem i szusowaniem na nartach, zresztą doskonale można to zobaczyć na ilości wyciągów i ośrodków narciarskich, jakie funkcjonują w popularnych górskich kurortach. Wiele osób nie wyobraża sobie nawet ferii bez codziennych wizyt na stoku. Jednak ludzie mają taki zwyczaj, że cały czas szukają nowych wrażeń, chcą poznawać świat i pokonywać swoje słabości, więc rosnącym zainteresowaniem cieszą się także bardziej nietypowe formy spędzania wolnego czasu.

Jedną z nich, uprawianą podczas zimy, jest skitouring, to znaczy w dwóch słowach wędrówki niezbadanymi ścieżkami w górach wykorzystując w tym celu narty.

Jeśli jesteś zadania, że prezentowana kwestia jest zajmująca, wejdź na ten odnośnik, w najświeższym tekście (https://metfix.com.pl/oferta/osprzet-zeglarski/kotwice-nierdzewne/kotwice-nierdzewne/) także znajdziesz coś wartego uwagi.

Miłośnicy takiej formy rozrywki cenią sobie przede wszystkim kontakt z naturą, gdyż przeważnie wycieczki odbywają się poza używanymi zazwyczaj trasami, z dala od rzeszy turystów. Lecz wiąże się to z jakimś ryzykiem, ponieważ zaśnieżone górskie zbocza bywają czasami nieprzewidywalne, z tego też powodu zanim zacznie się uprawiać taką formę turystyki narciarskiej, to należy się dobrze przygotować pod względem kondycji i wyposażenia.

Dobra forma to rzecz oczywista, jeżeli będzie się chciało się samotnie przemierzać na deskach niedostępne zbocza. Nie mniejszą rolę odgrywa tu sprzęt sportowy, bo czasami oddalić się można wiele kilometrów od najbliższych ludzi, i awaria wiązań albo nart mogłaby oznaczać duże problemy. Bardzo dużą rolę mają w pierwszej kolejności narty bagażniki do przewozu nart i snowboardów skitourowe. Różnią się one nieco parametrami od typowych nart do zjeżdżania, w pierwszej kolejności powinny być one ogromnie mocne, a jednocześnie lekkie i mniej sztywne. Często wybierane w środowisku miłośników tego sportu są narty Hagan , ten producent posiada różnorodną ofertę i dla początkujących miłośników skitouringu, i dla doświadczonych wędrowców. Poza nartami konieczne musi być zgromadzenie reszty sprzętu, czyli butów, wiązań i kijków, pamiętać również trzeba o zabezpieczeniach i odpowiedniej odzieży.