Istnieje sporo atrakcyjnych miejsc w Polsce godnych zobaczenia, jednak to w szczególności jeden kierunek cieszy się co roku olbrzymią popularnością – chodzi oczywiście o nasze polskie wybrzeże. Wszyscy planujący wylegiwać się na plaży pośród tłumów rozentuzjazmowanych plażowiczów powinni zdecydować się na wakacje morze 2015 – jak co roku i w te wakacje czeka tu na turystów wiele atrakcji.

przejdź do oferty

Autor: Kristin Nador
Źródło: http://www.flickr.com
Wakacje nad wodą mają sporo zalet: możemy się całkowicie odprężyć i zapomnieć o kłopotach dnia codziennego, możemy ładnie opalić ciało, a także zadbać o kondycję uprawiając ciekawe sporty, takie jak surfing czy nurkowanie. Nad rodzimym morzem odbywają się przy tym ciekawe imprezy, nie tylko w charakterze rozrywki, ale również wydarzenia kulturowe i integracyjne. Te ostatnie cieszą się dużym zainteresowaniem, ponieważ integrują przybyszy tak z kraju, jak i zza granicy. Obcokrajowcy bardzo chwalą sobie nasze morze i nierzadko ponawiają wycieczki w tutejsze rejony co roku. Nie dziwi to, gdyż Bałtyk potrafi być naprawdę fascynujący. Rozbudowana linia brzegowa, ciekawa roślinność, jak również mnóstwo nowoczesnych restauracji i miejsc do zwiedzenia, tak w Gdańsku, jak i w Gdyni, czy w Szczecinie.

Cechą charakterystyczną Morza Bałtyckiego jest to, że pięknie ono wygląda o każdej porze roku – nie tylko latem. Nie ma też problemu z tym, żeby wynająć całoroczne domki nad morzem, które ugoszczą wielu wczasowiczów. Rzecz jasna wszytko zależy jak duży standard jeśli chodzi o noclegi nas interesuje, jednakże nie będziemy mieli kłopotu ani z wyszukaniem kilku gwiazdkowych hoteli, ani z wynajmem domków prywatnych. Podobnie nie będzie problemów z tym, żeby smacznie zjeść i skorzystać z atrakcyjnych rozrywek – oferta noclegowa. Ci, którzy nie mieli dotychczas okazji powinni zdecydować się na rejs po Bałtyku. To doskonały sposób na wypoczynek, a także zobaczenie najpopularniejszych nadbrzeżnych miejscowości.

plażowanie

Autor: BernieCB
Źródło: http://www.flickr.com
Będąc na urlopie nad morzem nie sposób wybrać się w wolnej chwili także na zakupy. Na okolicznych straganach możemy znaleźć naprawdę okazałe przedmioty, które będą nam przypominały miło spędzone wakacje. Koniecznie warto zakupić coś z bursztynu, który jest piękną ozdobą, a jednocześnie posiada właściwości zdrowotne.