Wakacje to świetna pora na to, aby nadrobić wszelakie zaległości kulturalne. Zastanówmy się nad tym, kiedy ostatnim razem byliśmy chociażby w kinie, operze, teatrze czy operetce. Dawno temu, prawda?

pokazy akrobatyczne

Autor: Sheila Sund
Źródło: http://www.flickr.com
Stopień czytelnictwa w kraju ciągle spada. Książki oglądamy tylko w sklepie. Zamiast kina wybieramy króciutkie filmiki w internecie. Tygryski są przecież tak śmieszne! Ale czy to nam zupełnie wystarcza? Wszelakie pokazy artystyczne są jak najbardziej pożądane. Bez względu na to, czy wolimy kulturę niską czy wysoką. To ona poszerza nasze horyzonty. Za jej sprawą staniemy się lepszymi kompanami do rozmowy. Lipiec to czas ogromnej ilości najróżniejszych wydarzeń kulturalnych oraz niesamowitych festiwali. Przy okazji wyczekiwanego relaksu możemy odwiedzić któryś z nich. W zależności od tego, jaką dziedzinę sztuki wybierzemy, na pewnoznajdziemy coś najbardziej odpowiedniego dla siebie. Fani muzyki będą mieli możliwość wybrać się na jakiś koncert. Poznając nieznane dotąd miasto, wybierzmy się do galerii sztuki, by podziwiać dzieła lubianych artystów. Takie pokazy artystyczne, to rzeczywiście doskonała rozrywka dla duszy!

Tego lata czeka nas również kilkanaście ciekawych nowości filmowych. Wyjście na seans to ledwie godzina czy dwie, natomiast niesamowite wrażenia pozostaną na długo.

Jeśli masz chęć zgłębić dokładniej dane na publikowany temat, to zobacz tutaj praktyczne informacje (www.lemans.pl/cennik/), posiadające uzupełniające newsy.

Czasami dają nam do myślenia i pozwalają spojrzeć na kwestię z zupełnie nowej strony. Dzięki nim otwieramy się na innych ludzi i stajemy się tolerancyjni. Poznajemy także siebie. Stawiamy się na miejscu bohatera z srebrnego ekranu. Na moment pragniemy stać się nimi. Jesteśmy bardziej empatyczni. Przebywanie z różnymi sferami sztuki nie tylko poszerza światopogląd. Pozwala jednocześnie bardziej otworzyć się na pozostałe osoby. Co więcej – jest wyśmienitą okazją do realnego zapoznania nowych przyjaciół. Pokazy artystyczne to coś więcej niż tylko chwila. To mimo wszystko czas zainwestowany w swoje własne człowieczeństwo. Wówczas możemy zgłębić siebie. Odpowiedzieć na kluczowe pytania: „Kim jesteśmy”, „Dokąd zmierzamy” albo „Jaki jest mój życiowy cel?”. Obcowanie ze sztuką powoduje, że stajemy się bardziej wrażliwi na krzywdę pozostałych ludzi. Z tego powodu musimy znaleźć nieco czasu na nadrobienie wszystkich zaległości w dziedzinie kultury!