Jeszcze kilkanaście lat temu piksele w niskiej rozdzielczości potrafiły ekscytować graczy swoją grafiką. Cut scenki, które dzisiaj wzbudziłyby tylko uśmiech politowania, wtedy rozgrzewały serca i wyobraźnie. To nie grafika była kluczowa. Decydującą rolę odgrywała rozgrywka.

Wielu z nas bez problemu przypomina sobie takie tytuły, jak chociażby Final Fantasy VII.

Sprawdź ten link i zobacz więcej wskazówek (http://opolkom.pl/informatyk-kontakt/) odnoszących się do rozważanej w tym serwisie kwestii. Te rady niewątpliwie też na długo zostaną w Twej pamięci.

Dwadzieścia lat później realia wyglądają zupełnie inaczej. Gry stały się bardziej casualowe, mają trafić do jak największej ilości odbiorców. A to co widzimy teraz na ekranach coraz większych monitorów, wtedy było nie do pomyślenia.

Czy już ta chwila, aby zmienić komputer na nowy?

Wiedźmin, gra komputerowa

Autor: BagoGames
Źródło: http://www.flickr.com

Producenci wydają horrendalne kwoty na tworzenie swoich tytułów. Opłacają zawodowych aktorów i muzyków, a nie tylko grafików i programistów, jak to było niegdyś. Oczekiwania graczy również są co raz większe. Gra nawet z najlepiej zaprezentowaną historią nie zdobędzie czołowych ocen, kiedy grafika będzie niewystarczająca. Dlatego nie powinniśmy się dziwić, że w biegu po jak najbardziej rzeczywistą produkcję, również musimy brać udział – poprzez ciągłe ulepszanie naszych komputerów. Czy aby w pełni cieszyć się wirtualnym światem potrzebny jest najmocniejszy komputer (www.opolkom.pl/czyszczenie-laptopow-komputerow) do gier? Niestety tak. Każdy efekt, każdy element fauny i flory wymaga ogromnej mocy przeliczeniowej, w związku z czym najlepszy komputer do gier nie ma prawa wydajnie nam służyć dłużej niż dwa lata – zobacz więcej.


Wirtualna rozrywka na wyższym poziomie.

najlepszy komputer do grania

Autor: Intel Free Press
Źródło: http://www.flickr.com
Obecnie najefektywniejszy komputer do gier to coś więcej niż sama zawartość jednostki centralnej. Zawodowa myszka, klawiatura, pad czy monitor pozwalają jeszcze wnikliwiej zapuścić się w nierealnym świecie. Całe szczęście najmocniejszy komputer do gier nie oznacza komputera rodem z NASA. Ciężko jest jednak oszczędzać, gdy chcemy uruchomić nowości na ustawieniach graficznych Ultra. Ogromną zaletą komputerów jest jednak to, że nie musimy grać na najwyższych ustawieniach żeby przejść dany tytuł. Każda produkcja ma określone przez wydawcę wymagania zarówno minimalne jak i zalecane.