Co robić, gdy pogoda za oknem nie rozpieszcza, kiedy jesteśmy skazani na pozostanie w domu? Jest na pewno wiele sposobów, aby spędzić dobrze ten czas i nie zastanawiając się nad tym, jak o skazaniu czy zsyłce do obozu pracy. Powinniśmy przyjąć to to jako możliwość spędzenia czasu wolnego tak, jakbyśmy z pewnością nie zrobili tego, gdyby za oknami było słonecznie. No więc, co w taką pogodę można zrobić? Grać!

gra w scrubble

Autor: Edsel Little
Źródło: http://www.flickr.com
Gry nie znudzą się nigdy, albowiem oferują wiele możliwości. Można pograć przecież na komputerze, ale także w gry planszowe. Może zagrać też w swoje wymyślone gry z własnymi zasadami i innymi pomysłowymi dodatkami. Można zagrać o pieniądze, można też pograć bez rywalizacji i innych rzeczy. Gry gwarantują nam interesującą rozrywkę, a co więcej, każdy może sobie w nie zagrać. Nieważne, czy jest młodym czy starszym człowiekiem – każdy może sobie zagrać, każdy może też czerpać z tego przyjemność (dla gracza: akcesoria dla graczy).

Co prawda, jeśli chodzi o gry to rozróżnić można ich rodzaje właśnie pod kątem wieku. Najstarsi bdą grali pewnie w gry planszowe lub być może w jakieś jeszcze inne, które nie są zbyt dobrze znane. Najmłodsi zaś wyjmą swoje tablety i zaczną grać w najnowsze i najbardziej zaawansowane gry na urządzenia mobilne. Jest wiele możliwości, gdyż grać właściwie można na każdym sprzęcie. Najczęściej wybiera się konsole, gdyż one też oferują najlepsze gry na najwyższym poziomie zaawansowania. Niemniej, w obecnych czasach można grać prawie na wszystkim, chociażby na smartfonie. Nie trzeba kupować nawet konsoli, jeśli lubimy po prostu trochę pograć, w wolnym czasie. Ciekawie by było, gdyby ludzie starsi odrzucili swoje planszówki na rzecz gier komputerowych. To samo zrobiliby najmłodsi, lecz w druga stronę. Ciekawe, jaka byłaby reakcja na tę zmianę. Masz teraz ochotę zagrać? W sam raz dla Ciebie – .

Do końca nie możemy być pewni, ale na pewno byłoby to bardzo pouczające doświadczenie. No bo kto powiedział, że tak być musi, że dorośli grają w to, co zawsze, a młodzi, w to, co jest chwilowo w modzie. Tak to wygląda, ale to nie koniecznie musi być norma. Wydaje się, że taka zmiana doświadczeń przydałaby się jednej, jak i drugiej stronie. Dorosłym, żeby zobaczyli czym są te „gry”, a ale też młodym, ponieważ za bardzo są uzależnieni od elektroniki. Gry planszowe trochę sprowadziłyby ich na ziemię.