Gdy nadchodzi zima najlepszym pomysłem na zorganizowanie wolnego czasu, jest czynny wypoczynek na nartach lub na desce snowboardowej. Dzisiaj dużo nastolatków decydujących się na uprawianie sportów zimowych, wybiera snowboard.

Mnóstwo górskich centrów kusi amatorów deski snowboardowej, budując wspaniałe parki do snowboardu i aranżują konkurencje. Ogromne możliwości tej wciąż młodej dyscypliny zdobywają serca nie tylko małoletnich śmiałków. Jazda na desce snowboardowej jest doskonałą opcją dla osób twórczych, szukających niezapomnianych przeżyć. Na powstanie konkurencji snowboardowej (patrz) w znanej formie wpłynęła rozrywka na desce surfingowej, windsurfingowej czy nawet skateboardowej.

Snowboard, kolekcja ubrań sportowych CROPP

Autor: CROPP
Źródło: CROPP

Przy narodzinach dyscypliny, pojawiającym się sporadycznie deskowiczom, nie przepowiadano pozytywnej przyszłości. Zdecydowana większość osób podchodziła do tej dyscypliny sportowej z dystansem, twierdząc, że to kaprysy i wybryki trudnej młodzieży oraz, że to tymczasowa moda. Kiedy śnieżna deska (www) pojawiała się na nartostradach, w sprzedaży znajdywało się jedną lub dwie deski. Obecnie nawet osobnik o niemałej mądrości w temacie i dokładnie sprecyzowanych żądaniach może zagubić się w niezliczonej ilości propozycji. Nie mała liczba osób przy nabywaniu deski, obuwia, mocowań do butów, odzieży i całego niezbędnego do free-styla ekwipunku sugeruje się warunkami estetycznymi.

Oczywiście to również ma znaczenie ale nie takimi przesłankami powinno się kierować, decydując się na zakup rynsztunku. Kupując buty, należy pamiętać , że obuwie do jazdy na desce snowboardowej same w sobie powinny być dopasowane. Często zapomina się, że na jeżdżenie wpływa nie tylko deska i buty snowboardowe, ale i pozostała reszta potrzebnych, dodatkowych elementów.

Nawet niewłaściwe skarpety mogą zmniejszyć komfort jeżdżenia.

Czy nasz post zaciekawił Cię na tyle, że masz ochotę na więcej? Zatem po kolejne szczegóły przejdź do tego linku. Tam jest kolejny link (http://skalnik.pl/sprzet-turystyczny/plecaki/plecaki-turystyczne).

Obok deski, wiązań i obuwia wypunktować należy odzież deskarza – kurtkę, spodnie snowboardowe (tutaj), czapkę, rękawiczki, bieliznę termoaktywną oraz gogle. Niezwykle ważną częścią osprzętu jest także wyposażenie zmniejszające ryzyko urazów: kask, osłona na kolana i nadgarstki.