Harcerstwo to zbiór ludzi, którzy współpracują ze sobą w służbie pewnym ideom. Dzięki uczestnictwie w harcerstwie dzieci zyskują naprawdę wiele. Głównie poznają nowych przyjaciół i umieją się zintegrować. Harcerstwo uczy pomagania innym ludziom, stawania się odpowiedzialnym i usuwania ze swojego życia lęków. Każdy członek jest odpowiedzialny, w dodatku naprawdę punktualny. W czasie obozów zapoznaje się z przyrodą i obcuje z nią. Harcerstwo to także świetna przygoda i wspomnienia, które zostaną na zawsze.

Harcerstwo

Autor: Arcadiuš
Źródło: http://www.flickr.com
Co pewien czas, zazwyczaj podczas ferii i wakacji, przeprowadzane są obozy harcerskie. One także pomagają w usamodzielnieniu się, stanowią lekcję patriotyzmu, niejako wychowują. Poza tym uczą współdziałania w zbiorowości, szacunku do innych oraz zdyscyplinowania. Obozy modelują charakter. Harcerze potrafią za ich pomocą poradzić sobie z trudnymi warunkami. Oczywiście takie spotkania to nie tylko obowiązki, lecz także zabawa w wspólne spędzanie ciekawego czasu, przykładowo siedzenie przy ogniu i śpiewanie.

Nieodłącznym elementem tego typu wieczorów jest śpiewnik Ognik – zobacz koniecznie – obecnie najbardziej znany wśród harcerzy. Łączy piosenki i chwyty gitarowe. Aktualnie organizacja obozu harcerskiego jest dokładnie opisana na stronach takich wydarzeń. Co jednak z całą pewnością muszą znajdować się w ekwipunku harcerza? Przede wszystkim mundur, który jest koniecznym elementem. W dodatku niezbędna będzie także legitymacja.

Nierzadko uczestników prosi się o zabranie dwóch plecaków – większego i mniejszego – prócz tego potrzebna jest menażka, niezbędnik, jak również kubek. Noclegi niemal zawsze odbywają się w namiotach, wtedy bardzo ważny jest śpiwór i karimata.

Jeśli chcesz wyszukać kolejne artykuły wiążące się z opisywanym tu tematem, zobacz ofertę w serwisie (http://www.multimediawszkole.pl/) publikującym pokrewne dane.

Druga z wymienionych przyda się jednakże głównie przy ognisku, gdyż do spania zapewniane są materace. W letnich miesiącach pogoda bywa zmienna, dlatego też należy zabrać rzeczy przeciwdeszczowe oraz cieplejsze i lekkie ubrania. Konieczny w letnich obozach jest również strój kąpielowy, czapka z daszkiem i kremy z filtrem – tutaj.

Obozy często odbywają się w lasach, dlatego nie wolno zapomnieć o środkach przeciw komarom. Co oczywiste należy zabrać ręcznik, podstawowe kosmetyki oraz igłę i nitkę. Powinno się mieć też latarkę i kompas. Ważne jest przekazanie wszelkich zażywanych leków opiekunom.

Nie wolno nie powiadamiać o tego typu sprawach, gdyż są bardzo poważne.
Witryny obozów i organizatorzy na pewno zadbają o to, aby każdy zabrał wszystko, co niezbędne. Jeśli będziemy się tego trzymać, zdecydowanie niczego nie pominiemy i obóz (kliknij tutaj windsurfing kurs) stanie się czystą przyjemnością.