Odeszły do przeszłości czasy, w których pluszowy miś i piłka to były jedyne zabawki, jakie można było kupić. Dzisiejsi rodzice mają duże wymagania i oczekują, żeby zabawki pełniły dodatkowo rolę kształcenia poprzez zabawę, uczyły wyrabiania jakichś nowych umiejętności przez dziecko. Odpowiednim pomysłem jest kupno zabawek, rozwijających zdolności manualne.

zabawa

Autor: vastateparksstaff
Źródło: http://www.flickr.com
Dzięki zabawkom, wymagającym pomysłowości, precyzji i opanowania, wyrabiamy w dziecku umiejętności, które przydają się w dorosłym życiu. Edukacja: https://www.super-edu.pl/ podana w formie radosnej zabawy to najlepsza metoda na każdego dzieciaka. Wśród manualnych zabaw ostatnio nieustannie króluje ciastolina lodziarnia, ogród zoologiczny, a może pizzeria – z ciastoliny można wyczarować niemal wszystko!

Specjalne komplety tematyczne posiadają foremki, urządzenia do wyciskania wybranych kształtów i powodują, że zabawa zupełnie zajmuje dziecko. Z takiej kreatywnej zabawy płyną same korzyści, maluch uczy się rozpoznawać kolory, odwzorowywać przedmioty według szablonu podanego na opakowaniu, ćwiczy paluszki w czasie nakładania ciastoliny do niedużych foremek, lub tworzenia wybranych kształtów. Dodatkowo, stworzone podczas zabawy lody, frytki, czy inne przedmioty, można wykorzystać przy innej zabawie, na przykład w sklep. Dobry przykład to .

Wprowadzając do internetu hasło: ciastolina lodziarnia, od razu zauważymy, że istnieje sporo zróżnicowanych zestawów. Jedne są wyjątkowo rozbudowane, inne dość skromne i chodzi tu nie tylko o ilość załączonej ciastoliny, ale także o różnorodność dostępnych maszynek i foremek. Oczywiście, im bardziej rozbudowany zestaw, tym bardziej atrakcyjny będzie dla bawiącego się dziecka, jednak jeżeli pragniemy się przekonać, czy malec będzie zadowolony z takiej zabawki, można na początek wybrać mały zestaw, który w przyszłości ulepszymy o dodatkowe elementy. Koniecznie zobacz też inne przykłady.

Takie zestawy pozwalają na wspólną zabawę z dzieckiem, jednak dzieci dobrze radzą sobie także bawiąc się samodzielnie lub z rówieśnikami, wystarczy zademonstrować im możliwości zestawu oraz zachęcić do wymyślania nowych rzeczy – to uaktywni ich wyobraźnię i artyzm. W świecie migających i hałaśliwych zabawek, które przyciągną uwagę dziecka jedynie na krótki moment, dobrze jest nabyć coś oryginalnego i jednocześnie przydatnego.