Chociaż przywykło się uważać, że kotki uwielbiają chodzić własnymi ścieżkami, a nawet, że bywają fałszywe oraz nieprzewidywalne, to bywają zwierzątkami niezwykle często hodowanymi i to nawet przez osoby mieszkające w blokach w sporych miastach. Oczywiście o dużo lepszym miejscem dla naszych pupili bywają gospodarstwa usytuowane na obszarze wsi, bo tutaj mają doskonałe warunki do egzystencji. Jednak niezależnie od tego, pod jakim adresem mieszkają nasi ulubieńcy, zawsze powinni być obżarci i czyści.

Kot w muszce

Autor: Jennifer
Źródło: http://www.flickr.com
Koty nie są dobrze widzianymi mieszkańcami w domu, gdy pani domu spodziewa się dzieciątka. Te zwierzątka są roznosicielami groźnej dla płodu choroby, która w przyszłości może stać się przyczyną niepełnosprawności niemowlęcia. Aby uniknąć tego typu zagrożeń, trzeba bezwzględnie przestrzegać norm higieny, a szczególnie pilnować, by Filemon nie zaglądał do torby z zakupami i nie konsumował posiłków z misek lokatorów.

O tym, że kociaki są nosicielami groźnych dolegliwości najprawdopodobniej nie każdy wie. Natomiast raczej wszyscy doskonale wiedzą, że mruczki, podobnie jak psy, mogą mieć pchły. Bezpańskie koty z pewnością do końca swego kociego życia będą nosić w futerku tych mało potrzebnych mieszkańców. Natomiast te futrzaki, które pozostają własnością dam najmujących lokale mieszkalne w miastach, mają pieskie życie. Takie właścicielki kupią preparaty na pchły dla kota i w taki oto nieskomplikowany sposób oczyszczą sierść swojego pupila – kliknij tutaj.

Kot

Autor: Sylvain L.
Źródło: http://www.flickr.com
O wiele więcej obowiązków przy pielęgnacji pupila mają właściciele kotów o długiej sierści.

Jeżeli ta publikacja zwróciła Twoją uwagę, to zerknij na omówienie (https://www.patataj.com/oferta/obozykonne/polkolonie-konne/), które omawia zbliżoną kwestię. Tamten post zapewne również Cię zaintryguje, więc kliknij ten link.

O tak majestatyczne futro należy codziennie dbać. Rzecz oczywista kociaka nie kąpie się w wodzie – warto jednakże je od czasu do czasu porządnie go wyczesać, a w razie potrzeby zastosować także preparaty na pchły dla kota. Czynności pielęgnacyjnych wcale nie musimy wykonywać w domowym zaciszu. Teraz powstało na rynku dużo salonów piękności dla naszych czworonożnych kompanów.

W takich miejscach mogą one liczyć na nienagannie wykonane zabiegi. Pracownicy są odpowiednio przeszkoleni, a ich umiejętności nie pozostawiają najczęściej nic do życzenia.

Ciekawi Cię istotna oferta zakupu tego typu produkty? Zachęcamy więc do kliknięcia w podany link. W nim wyszukasz ich dużo więcej.

Kto nie jest w stanie systematycznie zapewniać swojemu kociakowi takiego komfortu, najprawdopodobniej uda się do salonu na przykład raz albo dwa razy do roku. Taka wizyta może także łączyć się z fachowymi radami udzielanymi przez pracownice salonu. A od czasu do czasu warto też przekroczyć próg gabinetu weterynarza, aby zweryfikować stan zdrowia naszego pupila.