Przedszkola mają obowiązek zapewnić kilkuletnim dzieciakom stosowne warunki do rozwoju. To tu nasze dzieci rozpoczynają pierwsze przygody ze sztuką, aktywnością fizyczną, nawiązują pierwsze kontakty. W salach przedszkolnych znaczącą rolę mają meble przedszkolne.

Pokój dziecięcy

Autor: BAGGI Design
Źródło: BAGGI Design
Ten etap dorastania dziecka to nie tylko pełna atrakcji zabawa, w której stoliki i krzesła dla dzieci wykorzystywane są wyłącznie dla układanek, gier planszowych. Stawia się także na przestrzeń edukacyjną, a taki właśnie użytek muszą również spełniać meble bogate w półki dla dzieci (źródło informacji).

Chcę namówić Cię na moje www (http://alena-firany.pl/dodatki-do-firan/koronki-gipiurowe.html). To nowiutka strona, która ma wiele interesujących wpisów. Fantastycznie będzie też, jeśli napiszesz ocenę.

To tutaj młodzi chowają swoje zabawki i książki. Ten nawyk szkolą już na wejściu do przedszkola, kiedy przebierają się w przedszkolnych szatniach. Wcześniej nie znały czegoś takiego jak odpowiedzialność za schowanie własnych ubrań, przebywając pod parasolem ochronnym rodziców.

Szatnie przedszkolne uczą więc młodych dość ważnego nawyku. Poza chowaniem ubrań na wejście i wyjście, młodzi zapamiętują zasady, które na kolejnych etapach będą pamiętać – „do hali wchodzimy tylko po przebraniu, w specjalnym obuwiu”. Stoliki i krzesła dla dzieci (sprawdź to) to również miejsca pierwszych integracji małych. To tutaj młodzi rozpoczną swoją przygodę z początkującą edukacją.

Nie jest to oczywiście angażowanie na poziomie czytelnictwa szkolnego, (wprawdzie już tutaj zdarzają się duże różnice programowe między dziećmi) niemniej jednak już dzieci w zerówce spędzają na intelektualnych zajęciach więcej czasu niż maluchy i starszaki. Warto wiedzieć, iż ten etap wzrostu dziecka wciąż oznaczony jest zwiększoną percepcją świata zewnętrznego. Młodzi uczą się działać w pierwszej wspólnocie niebędącej rodziną nie zastanawiając się czy szatnie przedszkolne (więcej na stronie) i meble są dobrze zaprojektowane dla ich potrzeb.polecam reprodukcje reprodukcje

Pokój dla dziecka

Autor: lynn-anne bruns
Źródło: http://www.flickr.com
Nastawione na myślenie i zabawę dzieciaki nie mają głowy na myślenie o tym jaki komfort mają w przedszkolu. W gestii dyrekcji, ale i producentów mebli jest zapewnienie młodym jak najlepszych warunków, które wesprą w lepszym kształtowaniu wartości młodych ludzi. Jeśli chcemy dać naszym wychowankom warunki, które przyczynią się do lepszego rozwoju osobistego, warto zacząć już od przedszkola, by na buziach młodych dominował szeroki i szczery uśmiech, a smutku było jak najmniej.