Możemy przyznać, że znana akcja „Cała Polska czyta dzieciom”, która kilka lat temu pojawiła się w naszej świadomości, sprawiła bardzo wiele pozytywnego. Osoby, jakie nie zdawały sobie sprawy z niezwykłego oddziaływania książek nagle rozpoczęły czytać swoim pociechom. I tak to się odpowiednio rozwinęło, już aktualnie widać wyniki tych działań. Powinniśmy przyznać, że to jedna z najbardziej pozytywnych akcji ostatnich lat.

wejdź tutaj

Autor: Thomas Frost Jensen
Źródło: http://www.flickr.com
Książki dla dzieci muszą być do zdobycia w każdym miejscu. Nie jedynie dla tych rodzin, gdzie są na to środki pieniężne, lecz również, w jakich warunki do codziennego życia nie są zbyt wygodne. Prawdą jest, że właściwe książki czytane w młodym wieku pozwalają odpowiednio się rozwijać. A najbardziej ciekawe jest to, iż wystarczy, że 15 minut codziennie czytać będziemy naszemu dziecku, a to już będzie dawało efekt.

Czemu w ogóle czytanie jest tak bardzo istotne? Najzwyczajniej, to niezwykle rozwija wyobraźnię, pomaga w nauce, bawi, pokazuje zjawiska, przedmioty, ludzi, wyjaśnia rzeczywistość, w jakim żyjemy. Wiele badań ukazuje, iż dziecko, któremu rodzice czytali gdy był młody osiąga sukces w przyszłych latach. Co ciekawe, kiedy już samo umie czytać, to bardziej chętnie sięga po książki. Wytwarza się taki nawyk czytania, ponieważ dziecku, a później młodej osobie kojarzy się to bardzo dobrze, ma właściwe wspomnienia z tym związane. Inaczej zaś osoba, która nigdy nie miała kontaktu z czytaniem, albo był ten kontakt dość nieznaczny.

Miej na uwadze to, że istotna propozycja musi być pokazana w odpowiedni sposób. Przeglądnij kilka następnych wpisów i wybierz ten produkt, który Ci się spodobał.

Dla takiej osoby czytanie książek jest niepotrzebne, więc w póżniejszym życiu będzie miało ono trudność, by polubić książki. Książki dla dzieci więc są bardzo ważne, gdyż nie dość, że rozpalają wyobraźnię i wiedzę o świecie, to ponadto wyrabiają konkretne nawyki, jakie są bardzo przydatne w przyszłości.

Niestety, wiele dzieci zamiast znać bajki i powieści marnuje czas w sieci lub grając w na komputerze. To tak naprawdę do niczego dobrego nie prowadzi. Miejmy na uwadze więc, żeby poświęcać dziecku jak największą ilość czasu, ale ażeby ten okres był jak najbardziej udanie wykorzystany, czytanie książek dla dzieci, to jedna z tych czynności, o jakiej koniecznie powinniśmy pamiętać. Pamiętajmy, że to będzie to procentować na przyszłe lata, my będziemy zadowoleni i nasze dzieci z takiego obrotu sprawy w pełni skorzystają.